Jump to content

Dsi 16.10.2010.


sakuraba

Preporučene objave

Iskustva i dojmovi sa dsi od 16.10.2010.

 

Moj dojam, koji je sigurno drugaciji od drugih buduci da smo vec u startu bili podjeljeni u skupine od po nekih dvadesetak ljudi dok smo pisali zadace iz posebnog dijela, opcenito je pozitivan. Puno ovisi od voditelja grupe, a nasa je bila fenomenalna, vedra, nasmijana, jako pozitivna i hrabrila nas je cijelo vrijeme, na neki nacin smo razbili onu prvu tremu od novog i neizvjesnog. Jako nam je olaksala citavu situaciju.

 

Poceli smo sa pisemnom zadacom iz struke, dovoljno je vremena za sve, nema pritiska, kao sto vec znate jedino je zabranjeno sluziti se mobitelom, ostalo je dozvoljeno, znaci skripte primjeri upute..

Moj plan je bio sto prije napisati posebni dio, jer je vec mnogo puta bilo rijeci o tome kako je dobro sto prije poceti odgovarati opci dio, dok su ispitivaci svjeziji i raspolozeni za nase gluposti!:)

 

Opci dio koji sve zanima je iskreno receno osrednje tezak, ako ste se pripremili dovoljno, necete imati problema, stvarno je dovoljna skripta koja kruzi forumom, ima 109 str. u njoj nema Zupa, pa ga se mora iz knjige. ali nije nikakav problem.

 

Ispitivaci su vecinom korektni i ugodni,ne traze nemoguce od vas, ako ste dobro naucili skriptu, prolaz vam je zagarantiran. Pitanja su jednostavna, bez pretjeranog mozganja, i jedino sto trebate je biti skoncentriran, jer na nekim predmetima stvarno postavljaju takva pitanja i daju vam smjernice i ako ste i malo ucili nece biti problema. Samo se nemojte dovesti u situaciju da bas sutite, recite bilo sto, samo da i malo ima veze sa pitanjem. Kod nekih, po meni frustriranijih ispitivaca, vazan je stav, prepoznat cete ih, nece vam se svidjeti, samo budite umjereni, smireni i nemojte dati da vas pokolebaju, sta god radili i bez obzira na njihove arogantne stavove, ako znate, pustit ce vas. Ne dajte da vas pokolebaju. I jedna jako bitna stvar, obratite jako pozornost na neke elemntarne stvari u zupu, jer ako bubnete nesto sto nije u skladu sa postavljenim pitanjem ili kazete neki previse opceniti odgovor, kod nadleznosti, sukoba nadleznosti i upravnog suda, postoji mogucnost da nece imati razumjevanja ako su ispitivaci malo ostriji, dakle budite precizni i jasni (kad su pravnici u pitanju, osjetljivi su na to). Smatram da nema smisla pricati o pjedinacnim ispitima, dovoljno je receno. Dodati cu jos da ne inzistiraju slijepo na nabrajanjima i podjelama i dosta toga se moze reci svojim rijecima.

 

Sto se tice ucenja. Ucilo se ne bas pretjerano, i ovdje se drzim objektivnog i iskrenog. Knjiga se procitala onako klasicno kao roman nekih tri puta, i nakon toga dva puta onako temeljitije prosla skripta i bilo je dovoljno, bez nekog pretjeranog strebanja, a kad bi se smjestilo u neki period u mjesecima, oko mjesec, mjesec i pol je dovoljno vremena. samo trebate biti dosljedni i potruditi se malo, jer lijep je osjecaj poloziti taj ispit.

 

Sretno i hrabro!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i moj dojam je vrlo sličan sakurabinom. čak i pozitivniji. posebni dio na pismenom je stvarno vrlo, vrlo lagan ako se iti malo kužite u posao koji radite. jer je posebni dio upravo to. prepisati se može sve, vremena ima sasvim dovoljno. čak i viška.

"moja" komisija je bila predivna, od prvog do zadnjeg. ne znam iz kojeg je predmeta bio bolji ispitivač/ica. ljudi vrlo korektni i razumni. kad se zapne-pomognu. ali samo onda ako i oni osjete da ste učili pa zapeli, a ne da ste zapeli jer nemate pojma o čemu je riječ.

 

ja se moram zahvalit legalisu i forumašima koji su ovdje ostavljali pitanja sa prijašnjih ispita. ja sam po njima učila. i sasvim je dovoljno. ne treba ići previše u detalje, zamarate i sebe i ispitivača. odgovarajte kratko i koncizno. neka se vidi da poznajete materiju. ako idete "na široko" objašnjavati samo vam se može dogoditi da se zapetljate a da ustvari ništa ne kažete.

 

znati se mora, ali ipak ne toliko da se ide do u detalje. to nije potrebno ni za jedan predmet ni za jedno pitanje.

 

što se tiče vremena za učenje to je ipak individualna stvar. ja sam dobila 7 radnih dana godišnjeg odmora što je na kraju ispalo s vikendom ukupno 10 dana do ispita. prije toga knjigu nisam niti takla. prvih 5 dana sam navečer odgovarala na pitanja koja sam skinula ovdje sa foruma i tako sama sebi napravila svoju malu skriptu. slijedeća 4 dana sam svaku večer odredila 2 sata za učenje. i tako radila. večer prije ispita sam najviše učila, puna 4 sata. i to mi je bilo sasvim dovoljno za položiti. nisam ni lumen niti ekstra pametna. pored ostalih obaveza, djece i kuće jedino vrijeme za učenje mi je bilo večer. s tim da bi mi nakon 2 sata koncentracija skroz popustila pa bi se ostavila učenja. znači da sam efektivno učila nekih 12 sati plus vrijeme koje sam utrošila u odgovaranje na silna pitanja.

 

sve u svemu (lako je govoriti kad sve završi) nije teško, ali izaziva tremu, mučninu, neprospavane noći, nervozu....

puno je stvari koje treba zapamtiti pa se zna i pomiješati pojmove, ali ako imate sreće pa vas dopadne dobra komisija ne trebate se ništa bojati.

naša voditeljica je bila preeedivna, odmah nam je rekla da nam je komisija super. i bila je milijun posto u pravu. :palac:

 

i za kraj jedan mali savjet (meni inače uvijek pomaže jer sam valjda takva osoba):

ne ulazite u kabinet za ispitivanje pokunjeno i preplašeno. nitko ne grize, ne idete na streljanje ma kako to u tom trenutku tako izgledalo. uđite uspravno, samouvjereno i s jasnim i glasnim pozdravom ispitivaču/ici. ostavite odmah pozitivan dojam i dojam osobe koja zna sve što će je pitati. vjerujte - pomaže.

 

sretno svim budućim kandidatima.

 

stvarno je predivan osjećaj skinuti to užasno breme s leđa. i napokon, nakon dugo vremena, rasterećeno provesti dan bez razmišljanja o dsi i što će biti. najgore što vam se može dogoditi je da padnete. a to nećete jer ćete doći spremni.

 

sretno i samo hrabro!!!!

 

p.s. učite po novom zup-u. ja sam po starom, ali sam imala sreću pa su me zaobišla pitanja koja su vezana uz novi zup.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sakuraba je napisao:

Iskustva i dojmovi sa dsi od 16.10.2010.

 

Moj dojam, koji je sigurno drugaciji od drugih buduci da smo vec u startu bili podjeljeni u skupine od po nekih dvadesetak ljudi dok smo pisali zadace iz posebnog dijela, opcenito je pozitivan. Puno ovisi od voditelja grupe, a nasa je bila fenomenalna, vedra, nasmijana, jako pozitivna i hrabrila nas je cijelo vrijeme, na neki nacin smo razbili onu prvu tremu od novog i neizvjesnog. Jako nam je olaksala citavu situaciju.

 

Poceli smo sa pisemnom zadacom iz struke, dovoljno je vremena za sve, nema pritiska, kao sto vec znate jedino je zabranjeno sluziti se mobitelom, ostalo je dozvoljeno, znaci skripte primjeri upute..

Moj plan je bio sto prije napisati posebni dio, jer je vec mnogo puta bilo rijeci o tome kako je dobro sto prije poceti odgovarati opci dio, dok su ispitivaci svjeziji i raspolozeni za nase gluposti!:)

 

Opci dio koji sve zanima je iskreno receno osrednje tezak, ako ste se pripremili dovoljno, necete imati problema, stvarno je dovoljna skripta koja kruzi forumom, ima 109 str. u njoj nema Zupa, pa ga se mora iz knjige. ali nije nikakav problem.

 

Ispitivaci su vecinom korektni i ugodni,ne traze nemoguce od vas, ako ste dobro naucili skriptu, prolaz vam je zagarantiran. Pitanja su jednostavna, bez pretjeranog mozganja, i jedino sto trebate je biti skoncentriran, jer na nekim predmetima stvarno postavljaju takva pitanja i daju vam smjernice i ako ste i malo ucili nece biti problema. Samo se nemojte dovesti u situaciju da bas sutite, recite bilo sto, samo da i malo ima veze sa pitanjem. Kod nekih, po meni frustriranijih ispitivaca, vazan je stav, prepoznat cete ih, nece vam se svidjeti, samo budite umjereni, smireni i nemojte dati da vas pokolebaju, sta god radili i bez obzira na njihove arogantne stavove, ako znate, pustit ce vas. Ne dajte da vas pokolebaju. I jedna jako bitna stvar, obratite jako pozornost na neke elemntarne stvari u zupu, jer ako bubnete nesto sto nije u skladu sa postavljenim pitanjem ili kazete neki previse opceniti odgovor, kod nadleznosti, sukoba nadleznosti i upravnog suda, postoji mogucnost da nece imati razumjevanja ako su ispitivaci malo ostriji, dakle budite precizni i jasni (kad su pravnici u pitanju, osjetljivi su na to). Smatram da nema smisla pricati o pjedinacnim ispitima, dovoljno je receno. Dodati cu jos da ne inzistiraju slijepo na nabrajanjima i podjelama i dosta toga se moze reci svojim rijecima.

 

Sto se tice ucenja. Ucilo se ne bas pretjerano, i ovdje se drzim objektivnog i iskrenog. Knjiga se procitala onako klasicno kao roman nekih tri puta, i nakon toga dva puta onako temeljitije prosla skripta i bilo je dovoljno, bez nekog pretjeranog strebanja, a kad bi se smjestilo u neki period u mjesecima, oko mjesec, mjesec i pol je dovoljno vremena. samo trebate biti dosljedni i potruditi se malo, jer lijep je osjecaj poloziti taj ispit.

 

Sretno i hrabro!

 

 

Sakuraba, ja bi te najljubaznije zamolila dali mu tu skriptu od 109 stana možeš poslati na mail dcurin@net.hr.. jer sam se u svoj silini tih skripta i skriptica izgubila.. HVALA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija