Jump to content

Kupnja nekretnine i brakorazvodna parnica u tijeku


mcquinn

Preporučene objave

Pozdrav,

 

Našao sam zanimljivu nekretninu koju bi eventualno kupio, ali...

 

Nekretnina je kupljena u braku na kredit i glasi na jednog supružnika. Ostalo je jos 15 godina otplate.

 

Supružnici se sada razvode i u tijeku je brakorazvodna parnica što je potencijalni problem.

 

Zanima me što sve trebam provjeriti (pretpostavljam kad je kućica kupljena, dali je bračna stečevina...), kome se obratiti za pomoć i slično.

 

Unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako je nekrertnina bračna stečevina

kupoprodajni ugovor treba potpisati sa oba bivš bračna partnera.

ali i uz odobrenje banke koja je odobrila kredit.

moguče je preuzeti kredit (u dogovoru i sa bankom)

a razliku kupoprodajne cijene isplatiti bivšim vlasnicima nekretnine.

 

prijavu poreza obaviti uz prilaganje vlasničkog lista za nekretninu u kom je upisana hipoteka.

za vrijednost hipoteke porezna uprava smanjuje vrijednost nekretnine a time je umanjen porez na promet nekrtninama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mene brine sljedeće: ja sam ušao u pregovore o prodaji nekretnine samo sa jednim supružnikom, dok sa drugim supružnikom kontakt nemam .

 

Pretpostavka je da zabilježba spora ne postoji pa potencijalni kupci u tom slučaju ne znaju da se u svezi te nekretnine vodi spor za diobu bračne stečevine.

 

Šta se dešava ako osoba (u ovom slučaju ja) kupi nekretninu od osobe koja se razvodi, a nekretnina je predmet brakorazvodne parnice? Napominjem, zabilježba spora ne postoji.

 

Hvala na odgovoru, M.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija