Jump to content

istek registracije (kazna nakon godinu dana)


miss_tally

Preporučene objave

Pozdrav!

 

Ukratko moj slučaj:

Prošle godine mi istekla registracija 26.04.2009,osiguranje je plaćeno odmah,ali na tehnički pregled sam išla tek 28.05.2009,znači 32dana nakon isteka. Auto je bilo doma,a ja sam bila na putu i nikako nisam mogla obaviti tehnički pregled.

Ok,svjesna sam da sam bila u prekršaju!

Očekivala sam da ću kaznu dobiti odmah,ali ne...kaznu od 700kn sam dobila tek danas nakon više od godinu dana, nakon šta sam u međuvremenu obavila i drugu registraciju na vrijeme za ovu godinu.

 

Sad me zanima piše mi u prekršajnm nalogu da se mogu žaliti u roku od 8 dana,da li je to uopće isplativo?? Šta da napišem u žalbi,da sam bila na putu i da nisam bila u mogućnosti ili...??

 

Nije mi jasno kako su me se sjetili nakon više od godinu dana :)

 

Unaprijed hvala na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

miss_tally je napisao:

Pozdrav!

 

Ukratko moj slučaj:

Prošle godine mi istekla registracija 26.04.2009,osiguranje je plaćeno odmah,ali na tehnički pregled sam išla tek 28.05.2009,znači 32dana nakon isteka. Auto je bilo doma,a ja sam bila na putu i nikako nisam mogla obaviti tehnički pregled.

Ok,svjesna sam da sam bila u prekršaju!

Očekivala sam da ću kaznu dobiti odmah,ali ne...kaznu od 700kn sam dobila tek danas nakon više od godinu dana, nakon šta sam u međuvremenu obavila i drugu registraciju na vrijeme za ovu godinu.

 

Sad me zanima piše mi u prekršajnm nalogu da se mogu žaliti u roku od 8 dana,da li je to uopće isplativo?? Šta da napišem u žalbi,da sam bila na putu i da nisam bila u mogućnosti ili...??

 

Nije mi jasno kako su me se sjetili nakon više od godinu dana :)

 

Unaprijed hvala na odgovoru!

 

Neuobičajno, ali zakonito postupanje policije.

 

Niste odjavili vozilo u roku i prekršaj postoji.

 

Rok za pokretanje prekršajnog postupka je dvije godine, zastare nema.

 

Pišite prigovor u kojem sve priznavate i tražite primjenu čl. 38. st. 4. Prekršajnog zakona sa zahtjevom da vas se oslobodi od kazne.

 

Obavezno priložite kopiju prometne dozvole.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija