Jump to content

staklenik, plastenik


NenoZ

Preporučene objave

Smije li se bez građevinske:

 

-Stanje: garaža, 5X10 koja izlazi iz zemlje u razi ulice, ulaz u garažu je u ravnini škarpe nastale nakon proširenja ulice nakon oduzimanja djela zemlje. Visine 4m, krov je u razini zemljišta, brda iznad škarpe.

 

-Na garaži postoji ograda visine 1.60 na koju bi nadovezao metalnu konstrukciju za plastenik ukupne visine do 3.80.

Zanima me smijem li to bez građevinske i koga treba ev. obavijestiti o namjeri?

 

-Prema propisima za gradnju bez građevinske ovo mi izgleda najprihvatljivije rješenje. Dakle, cilj mi je na postoječoj građevini kojoj je krovna ploha betonska deka dobiti koristan prostor. Prije nekoliko godina poslao sam molbu za gradnju krovišta sa podzidom, no odvjetnica me usmeno :sudac: obavijestila da podzida nesmije biti. Time nisam zadovoljan jer takvim zahvatom dobivam neupotrebljiv prostor kojim bi riješio samo propuštanje deke kao krova. Kolika je uopće dozvoljena ukupna visina čitavog objekta od "poda" – kojeg s obzirom na ravninu krova sa okolnim zemljištem koji sada postaje pod objekta. Previše je očekivati da prođe kako plastenik ima podrum :)

 

Sigurno postoji bolji način kao napraviti upotrebljivi prostor na garaži a da je u skladu sa zakonom no moja ograničenost mi to ne dozvoljava, pa vas ujedno molim i za drugačija viđenja!

 

unaprijed hvala na odgovorima!

:hvala:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija