Jump to content

dan bolovanja radi njege majke


cura25

Preporučene objave

Trebala bih savjet. Radim na određeno od rujna i nemam pravo na godišnji odmor. Majka, koja je 40% invalid, mora u bolnicu i nema je tko odvesti osim mene. Poslodavac mi odbija dati slobodan dan pa me zanima mogu li kod svog liječnika opće prakse dobiti dan bolovanja radi majke?

 

Zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

cura25 je napisao:

Trebala bih savjet. Radim na određeno od rujna i nemam pravo na godišnji odmor. Majka, koja je 40% invalid, mora u bolnicu i nema je tko odvesti osim mene. Poslodavac mi odbija dati slobodan dan pa me zanima mogu li kod svog liječnika opće prakse dobiti dan bolovanja radi majke?

 

Zahvaljujem

 

cura,

nremrem a da se ne izrazim drugačije : tvoj je poslodavac bezćutni kreten.

Ti pismeno zatraži plaćeni dopust slijedom tvojeg prava iz zakona o radu prema:

Članak 65.

 

(1) Tijekom kalendarske godine radnik ima pravo na oslobođenje od obveze rada uz naknadu plaće (plaćeni dopust), za važne osobne potrebe, a osobito u svezi sa sklapanjem braka, porodom supruge, težom bolesti ili smrću člana uže obitelji.

(3) Članom uže obitelji iz stavka 1. ovoga članka smatraju se: supružnik, srodnici po krvi u pravoj liniji i njihovi supružnici, braća i sestre, pastorčad i posvojenici, djeca povjerena na čuvanje i odgoj ili djeca na skrbi izvan vlastite obitelji, očuh i maćeha, posvojitelj i osoba koju je radnik dužan po zakonu uzdržavati te osoba koja s radnikom živi u izvanbračnoj zajednici.

Učini to pismeno i donesi mu mu na uvid dokumenat od liječnika obiteljske medicine.

 

Nemrem verovat kakvih danas ljudi ima. Ma mogu. :zao:

I traži novi posao jer kod takvog poslodavca nebi delal ni sekundu. :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija