Jump to content

Bračna stečevina


Jedan

Preporučene objave

Poštovani,

Trebam informaciju dali se dijeli prilokom razvoda ovakav slučaj. Kupio sam stan dvoetažni stan 2003 god. za 60 tis eura gdje je 70% bilo nezavršeno gdje se uložilo još 25 tis eura za uređenje prije useljenja ali to sve prije braka.Za kupnju digao krdit od 35 tis eura na 10 godina i roditelji su mi pomogli za kupnju i uređenje još cca 50 tis eura ali to sve prije braka. Ozenio sam se 2004 godine i živio u tom stanu ja i moguče buduča žena sa dvoje djece. Skupa smo odplačivali kredit i živeli bračni život. Početkom 01/2010 sam prodao stan za 100 tis eura gdje mi je ostalo još 3 godine kredita koje dalje oplačujem i uložio u potkrovlje kuče od roditelja gdje je uloženo cca 60 tis eura gdje trenutno živimo. Žena želi rastavu braka i traži podjelu imovine. Što dijelimo mi od svega gore navedenog? Trebam dobar savjet......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nekretnina je nabavljena prije sklapanja braka i nekretnina je osobno vlasništvo a ne bračna stečevina .

bračna stečevina je kredit kojim je dovršeno uređenje stana .

supruga ima pravo tražiti povrat djela sredstava (1/2) uloženih ((od kredita)i otplačenih )u uređenje stana.

 

na nekretnini koja je tuđe vlasništvo nema nikakvih prava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija