Jump to content

HEP-ova trafostanica


Croknight

Preporučene objave

Poštovanje.

Molio bih par savjeta, što mi je činiti.

 

HEP je postavio trafostanicu u vrtlu ima 32.33 godine, imaju građevinsku dozvolu, u kojoj piše da je to privremeno stanje. Isplaćena je naknada za biljku koja je rasla tu, nešto sitno.

Uglavnom, sad bi se pokušalo izvuć nešto, ako se da.

Oni se pozivaju na dosjelost, te na zastaru, jer se prije znalo za to,te interes je RH da se ona ostavi, jer napaja susjedstvo,i slično.

Također, poslali su slike u svom dopisu, da je to zemljište sada parking(jer se ograda probila, i znam ući sa autom tamo,što su oni i uslikali), te da je kuća novija od 1968, pri čemu računaju na kat koji je izgrađen ima par godina(Cigla je, pa se baš vidi da je nedavno izgrađeno), i da je sumnjivo posjeduje li se građevinska. Mislim da je prizemlje sagrađeno prije te godine, i ono je legalizirano, ova dva kata kuće nisu.

Eto otprilike to je nešto ukratko..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Interesantna je rečenica "sad bi se pokušalo nešto izvući, ako bi se dalo"

 

Nažalost, siguran sam da nećete ništa "izvući" pogotovo nakon toliko vremena, a sumnjam i da ste to mogli u toku postupka za dobivanje građevinske dozvole jer je to tada bilo poduzeče od posebnog društvenog interesa.

 

Neznam odakle vam podatak da je dozvola za trafostanicu izdana privremeno jer se za takve energetske objekte to nije radilo i ne radi se ni sada.

 

Ništa vam neće biti, nećete od toga dobiti nikakvu bolest.

 

Ali biti ću iskren, sve mi to skupa liči na neki, onako po naški rečeno "žmukleraj" bolje da sve to skupa zaboravite, pa i ono "izvlačenje" da kojim slučajem ne potegnete i izvučete vraga za rep.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

slavko1941 je napisao:

Nažalost, siguran sam da nećete ništa "izvući"

 

Ništa vam neće biti, nećete od toga dobiti nikakvu bolest.

 

Ne bih se baš složio.

Čini se da su u HEP-u shvatili da se Zakon o vlasništvu odnosi i na njih(vjerojatno nakon izgubljenih parnica, to ne znam). Znam za nekoliko slučajeva da nude naknadu (simboličnu) za stupove postavljene čak i na poljoprivrednom zemljištu. Spremni su i izmjestiti stupove.

Imam vlastito iskustvo sa stupom Ht-a, koji su nakon prijetnje tužbom ekspresno maknuli.

 

U ovom slučaju, naravno da se pokušavaju izboriti za povoljnu nagodbu - bespravna dogradnja sputava vlasnika .

 

Tvrditi da zračenje trafostanice nije štetno u najboljem slučaju je bez dokaza ( kao i zračenje mobilnih telefona). Jedno je sigurno - nitko ne želi trafostanicu u svom dvorištu.

 

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Cijenom svaki odgovor koji bi makar i malim dijelom donio pozitivni pomak.

 

Ali je teško staviti u iste odnose stup HT-a postavljen prije nekoliko godina i trafostanicu koja je sagrađena prije 30-tak godina i koja ima važeće dozvole. Gotovo sam siguran da od toga neće biti ništa.

 

A da su te trafostanice nisu opasne po zdravlje još nitko nije dokazao. Isto tako nitko nema dokaz o njihovoj štetnosti koja direktno utječe na zdravlje.

 

A ja osobno nisam stručan za podržavanje bilo koje opcije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bolje je ne imati, nego imati i nagađati jel štetno ili nije. Ak je nemaš ne trebaš time ni opterećivati...

 

Ja imam sličan problem, kod mene je trafostanica ugrađena u kuću, negdje otprilike 1993. godine, bez pristanka na to. Jel mi može netko napisati točno članke i zakon, koji su pravna osnova za pokretanje tužbe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

slavko1941 je napisao:

Ali je teško staviti u iste odnose stup HT-a postavljen prije nekoliko godina i trafostanicu koja je sagrađena prije 30-tak godina i koja ima važeće dozvole. Gotovo sam siguran da od toga neće biti ništa.

 

 

I taj stup je postavljen prije tridesetak godina.

Nema tu nikakve razlike.

Osim jedne - Ht-u možeš reći: 'ma, nabijte si nekamo taj svoj telefonski priključak , ne treba mi, prelazim kod konkurencije'. HEP je još uvijek monopolist, i može te do neke mjere ucjenjivati priključkom, naročito ako ga još nemaš.

 

Danas se sva nova komunalna infrastruktura postavlja na javne površine, npr. kada HEP zamjenjuje drvene stupove betonskima.

 

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 11 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija