Jump to content

trihineloza,pomoc molim


krlevk

Preporučene objave

pozdrav

imam pitanje ako se netko nasao u slicnoj situaciji...

2003 g. zarazen sam trihinelom(i majka i jos 5 ljudi)

meso je uredno pregledano od strane vet stanice za sto postoji potvrda

nakon sto zavrsavamo u bolnici ,epidemioloska sluzba otkriva izvor zaraze,provode novu analizu u ZG,i otkrivaju trihinelu u mesu koje je pregledano vec

izlaskom iz bolnice tužim vet stanicu u vinkovcima,

unatoc nalazima vjestaka,da su pouzdano mogli otkrit licinke trihinele,med dokumentaciji,nalazima vjestaka s vet fakulteta u zg,taj proces i dalje traje

presudu sam bio dobio prije 2god,al je ponistavaju u vukovaru

i ponovno suđenje,sljedeca presuda bi trebala bit 25.11.2010

jos uz to pohađao sam polj fakultet smjer stocarstvo,pa gdje da ja radim s trihinelom...

 

zanima me kakva je praksa u ovakvim slucajevima,jel moguce da donesu pristranu presudu ,kontra nalaza vjestaka,i da na kraju mi budemo krivi??

ili da cijeli slucaj iznesem u novinama i tocka

i na kraju zasto nitko ne odgovara(vet stanica) za posao koji su obavili i izdali potvrdu da je ispravno

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je naknadno utvrđeno kao što ste naposali, onda osim prava na odštetu za koju vjerujem da ste tužbom zatražil, u postupanju veterinara ima sumnje da su počinili KD iz KZ

 

Nesavjesni pregled mesa za prehranu

Članak 248.

(1) Veterinar ili druga osoba ovlaštena za pregled stoke za klanje ili mesa namijenjenog za prehranu ljudi koji protivno pravilima svoje struke ili propisima, pregleda stoku ili meso, ili uopće ne obavi pregled koji je dužan obaviti i time omogući stavljanje u promet mesa koje je škodljivo za zdravlje ljudi, kaznit će se novčanom kaznom ili kaznom zatvora do jedne godine.

(2) Tko kazneno djelo iz stavka 1. ovoga članka počini iz nehaja, kaznit će se novčanom kaznom ili kaznom zatvora do šest mjeseci.

 

Doduše, za opstojnost ovog djela nužno je da je meso namjenjeno za promet (daljnju trgovinu), a kod vas se vjerojatno ne radi o prometu, već za vlastitu potrošnju (konzumaciju). No, bez obzira na to Državno odvjetništvo je stvar trebalo ispitati i u najmanju ruku pokretnuti postupak zbog nekog drugog KD (Nesavjestan rad u službi ili eventualno neko drugo KD koje se goni po službenoj dužnosti), ali je očito to izostalo jer je od događaja proteklo već 7 godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dok sam boravio u bolnici,odgovarali su me od tuzbe(od doticnog veterinara je zena dermatolog),inace policija dolazi u bolnicu jer je kaznjivo djelo al u ovom slucaju ne..

kad sam ih tuzio,cirkus

1.nisu mogli pouzdano utvrdit ,za pouzdan rez potrebno je 10 licinki na gram,u ovom slucaju je bilo 30

2.onda su tvrdili da se nisam mogao toliko zarazit.pa j vjestak i to osporio im..

3.sad jednostavno ne smatraju da trebaju odgovarat za takvo sto,jer nitko do sad nije

 

na sudu je jedino sudac bio korektan(otisao u mirovinu,dolazi sad drugi)

osteta za 21 dan bolnice,i trajne posljedice i tegobe je 20 000kn,kad sam rekao da meni novac ne pomaze vec nemam vise zdravlje ,odvjetnik vet stanice mi veli da sam bezobrazan.

sad cekam novu presudu al mislim da cu na kraju ipak ja bit krivac.

na sudu sam rekao zasto gledaju i naplacuju preglede ako ne garantiraju rezultat(pa to je onda lutrija) rekli su mi prakticki više srece drugi put..

 

sto ako izgubim sud ,tko ce to platit,zasto se nalazi vjestaka ignoriraju,al najbitnije koliko se ljudi zarazilo a ni ne zna,a oni uredno naplacuju

 

do kraja tjedna cu sve iznijet u novinama ,sa imenima,nalazima vjestaka,gore mi ne moze bit.

hvala svima ,odustat necu,a zamislite kako izgleda kad cijela obitelj lezi u bolnici,a oni se prave ludi,i govore "to vam je kao gripa"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

na zadnjem rocistu,vet stanica se brani da su pravilno postupali,a sto su rezultat promasili to je drugo,uglavnom za posljedice ne odgovaraju,oni samo uredno naplacuju uslugu

jel mogu ja uskoku prijavit se to????

ocito da mute nesto,i na vinkovackom sudu sve to podrzava netko,zasto se nalazi vjestaka s veterinarskog fakulteta zanemaruju i ignoriraju???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ništa nije neobičajeno da se veterinari brane kao tuženi. Uostalom, zar ne vodite parnicu. Dakle, sporite se. Zato upravo postoji sud koji će presuditi u sporu, a on to još nije učinio. Čini mi se da je i malo prespor (7 godina), zato bi te mogli od višeg suda zatražiti da vam zbog sporosti pripadne određena naknada. Pregledajte malo po forumu o tome.

 

Naravno da se možete obratiti i USKOK-u, ali on je nadležan za samo određena kaznena djela (ne za bilo kakvu nepravilnost-za to bi mogla biti nadležna kakva inspekcija (Državni inspektorat ili Veterinarski inspektor), a za, kako navodite " da mute nešto", treba ipak imati kakve konkretne sumnje na konkretnu "muljažu", ali mi stvarno nije jasno zašto u tih 7 godina niste podnijeli kaznenu prijavu redovnom Državnom odvjetništvu (ili policiji). :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

isao sam u policiju po izlasku iz bolnice,rekli su rijesite to tuzbom...sad vele trebali su napravit prijavu al proslo je 7 god.

uglavnom vrtim se u krug,svi peru ruke i otezu,al sreca nalazi vjestaka su u moju korist pa vjerojatno nemoze sud bit toliko pristran da ide protiv toga,al slazem se da je 7 god puno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija