Jump to content

status HRVI-plp prvi put


Forrester

Preporučene objave

Mislim da je po novom " plafon " 30% za PTSP . Moj savjet , bar sam ja tako napravio . Drugi puta na prvostupanjskoj dobio 20% i napisao žalbu i da hoću biti prisutan na drugostupanjskoj . Bio i komisija potvrdila 20 % . To mi je u stvari bio i cilj ( samo da ne smanje ispod 20 %) Doktor na drugostupanjskoj mi je rekao što bih trebao još napraviti , ( zadnji puta nadam se ) da ima osnovu da mi podigne na 30%.

 

Sretno !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pop84 je napisao:

Mislim da je po novom " plafon " 30% za PTSP . Moj savjet , bar sam ja tako napravio . Drugi puta na prvostupanjskoj dobio 20% i napisao žalbu i da hoću biti prisutan na drugostupanjskoj . Bio i komisija potvrdila 20 % . To mi je u stvari bio i cilj ( samo da ne smanje ispod 20 %) Doktor na drugostupanjskoj mi je rekao što bih trebao još napraviti , ( zadnji puta nadam se ) da ima osnovu da mi podigne na 30%.

 

Sretno !

U redu, ali pitanje je bilo:"da li je netko u ovoj godini dobio prvostupanjsko rješenje HRVI (20% ili više) po PRVI PUT"? :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moram malo pojasniti situaciju. Konkretno moj slučaj: podnio sam zahtjev 2005g., na plp dobio 20%, dlp skinulo ispod 20%; zatim podnio tužbu Upravnom sudu koji je istu odbio, i sada podnosim ponovo zahtjev za status HRVI(u postupku sam). Znači sve ispočetka, i tu me zanima da li je netko prošao istu proceduru i u ovoj godini dobio na plp 20% (znači to se vodi ponovo kao prvih prvostupanjskih 20% HRVI). :vrti::misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pop84,

onda svaka čast na brzini rješavanja tvog predmeta,

da je barem svakome tako,

Manje bi bili ljudi ne zadovoljni ,ljuti i jadni,manje bih ih se ubijalo ...

Ja sam stekao status na osnovi ranjavanja,90% HRVI

Čekao sam 6 mjeseci poziv na DLP poslije PLP,a od podnošenja zahtijeva(pokretanja postupka) 10 mjeseci.

Nadam se da ću dobiti rješenje DLP u roku 12 mjeseci i mislim da se s time uklapam u većinu onih koji su pisali ili pišu na ovom forumu.

Eto svakakvih pristupa i slučajeva rješavanja predmeta ima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

uza sve moguće kombinacije ipak pušiona

svi se hvatamo statusa HRVI jer je to osnova za ostvarivanje mirovine međutim mislim si kako ostvariti mirovinu ako nemaš priznati status HRVI što onda branitelj treba ako sam ja munjen adokaz za to su nalazi psihijatra i psihologa itd naj

bolji nalaz je da sam do rata bio zaposlen a od rata na zavodu za zapošljavanje punih 16g iz toga se valjda da zaključiti da nisam kompletan prije rata su mi govorili da nisam normalan a sada govore da se pravim mutav i lud samo da

nešto iskamčim oliti ugrabim e pa je-i ga sad meni je sve ovo

smiješno

 

pozdrav dečkovi

 

:smijeh:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Forrester je napisao:

Molim ima li itko, da je u ovoj godini od plp-a dobio 20%(ili više)HRVI,ali po prvi put. :vrti::misli:

 

Ima prijatelju, evo moj slučaj je isti kao i tvoj, 2006. sam bio prvi puta u Osijekun PLP i dobio "manje od 20%" nakon žalbe DLP potvrđuje "manje od 20%" zatim tužba upravnom sudu, nakon tri godine odbijenica, ali imam pravo predati novi zahtjev PLP-u, što i činim, predajem zahtjev u 3. mj. ove godine, izlazim na PLP u 6. mj. ove godine i konačno dobijam 20% privremeno, i sad čekam rješenje DLP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Dobre vijesti! Neki dan je moj kolega iz vuk.-srijem. županije dobio na plp u Osijeku 20% HRVI.Predao je zahtjev za status HRVI u prosincu '05;na plp mu dali manje od 20%;uložio žalbu, i tamo u listopadu'08 mu dlp odbilo žalbu i potvrdilo nalaz plp. Evo nije čekao ni 2 mj. od predaje (ponovne) zahtjeva do "pregleda" na plp s pozitivnim rezultatom!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija