Jump to content

slikan sam kod breznice s multinovom!


sale16v

Preporučene objave

Kazna glasi ovako:

 

Policijski službenik ove postaje izvješćem o počinjenom prekršaju broj xxxxxxxx utvrdio je da je vašim vozilom reg. oznaka xxxxxxx dana 01.09.2010. u 13:13 sati u Breznici, počinjen prometni prekršajopisan u čl.53.st.1. zakona o sigurnosti prometa na cestama, kažnjiv po čl.53.st.4. istog zakona.

Sukladno odredbama čl.229.st.3. zakona o sigurnosti prometa na cestama, kao vlasnik odnosnom korisnik vozila dužni ste dati vjerodostojan podatak o identitetu osobe vozača (ime,prezime,datumrođenja,adresa stanovanja) koja je u navedeno vrijeme upravljala vozilom, u poradi provođenja prekršajnog postupka.

Tražene podatke dužni ste nam dati-dostaviti u roku od 8 dana po primitku ove obavijesti na našu adresu (novi Marof,Franjevačka).

Upozoravamo vas, da ukoliko u navedenom roku ne date-dostavite vjerodostojan podatak o identitetu vozača kojem ste u navedeno vrijeme dali vaše vozilo na upravljanje, da time, kao vlasnik odnosno korisnik vozila, činite prekršaj iz čl.229.st.7. zakona o sigurnosti prometa na cestama, za koji je prekršaj propisana novčana kazna od 2,000,00 do 5,000,00 kuna,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možeš staviti koga kod hoćeš, ali kazna se mora platiti!

 

Članak 53.

 

(1) Na cesti u naselju vozač se ne smije vozilom kretati brzinom većom od 50 km na sat, odnosno brzinom većom od brzine dopuštene postavljenim prometnim znakom za cijelo naselje ili njegov dio.

(4) Novčanom kaznom u iznosu od 2.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač koji se vozilom u naselju kreće brzinom koja je za više od 30 do 50 km na sat veća od dopuštene ili prometnim znakom ograničene brzine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gotovo rješenje vam neću ni ja dati, snađite se sami.

 

Dužni ste dati te podatke ili slijedi ona kazna od 2.000 ili 5.000 kuna.

 

Naravno to ste vi napravili i to vam daje za pravo da lažete i muljate koliko hoćete. Nitko vam to ne može uzeti za zlo i to nije protupravna radnja. Još niste u statusu okrivljenika, ali iznošenje prave istine vas vodi ravno k tome.

 

Zbog zdravstvenog stanja vlastitog novčanika poželjno je lagati "okruglo" da se stvar kotrlja.

 

Sve je moguće, razbudite maštu.

 

Potpun odgovor se krije u starim postovima po istoj ovoj temi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Napišete da je vozio član uže obitelji,a da prema zakonu niste dužni dati podatke o članu uže obitelji zbog kojih bi on snosio sankcije.

 

Nisam pravnik,ne znam koji je točno zakon,ali postoji o tome da ne morate dati podatke člana uže obitelji,to je barem do sada funkcioniralo ;).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

plok je napisao:

Napišete da je vozio član uže obitelji,a da prema zakonu niste dužni dati podatke o članu uže obitelji zbog kojih bi on snosio sankcije.

 

Nisam pravnik,ne znam koji je točno zakon,ali postoji o tome da ne morate dati podatke člana uže obitelji,to je barem do sada funkcioniralo ;).

 

Nije to baš tako. Ovdje se ne radi o svjedočenju nego davanju obavjesti.

 

Sudska praksa je različita, stotine je onih koji su pravomoćno osuđeni nakon neizvršavanja dostave podataka.

 

Treba koristiti neke sasvim druge blagodati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kod nekih sudaca prolazi,provjereno,nisam pravnik,niti sam se našao u takvoj situaciji,ali da jesam ne sumnjam da bih pronašao rupu u zakonu.

 

Ne znam tko je moderator na ovom forumu,ali mnoga pitanja,pa samim time i odgovori se ponavljaju,možda ne bi bilo loše otvoriti pdf "obavezno pročitati prije nego postavite temu" u kojem bi se nalazile razne teme a koje su sadržajne odgovorima,da ne ne ponavlja uvijek i iznova ista pitanja,isti odgovori,a o preglednosti da ne govorim.

 

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija