Jump to content

Smanjenje alimentacije


jimi

Preporučene objave

Plaćam alimentaciju već 7 godina, prema dogovoru s majkom u iznosu od 1500kn (tad je dijete imalo 10 god.) - tad mi je plaća bila cca 6800. Sudskom odlukom alimentacija je potvrđena u tom iznosu 7-8 mjeseci od početka mog plaćanja. Nakon otprilike godinu dana plaća mi se umanjila za 800kn, i dogovorno s majkom, od tada plaćam 1400kn. U međuvremenu, zbog nezaposlene (nove) supruge i djeteta koje je u tom braku rođeno i poreznih olakšica na njih, moja plaća je rasla do 7500kn. Svo vrijeme plaćao sam isti iznos. Od prije nešto više od godinu dana otišao sam u vojnu mirovinu, preselio se izvan HR (žena se zaposlila), primam mirovinu 3500kn, a supruga ima toliku plaću. I dalje, ali sve teže (jer to je 40% mojih prihoda) izdvajam za kćer 1400kn. Na koji način mogu smanjiti alimentaciju na realnih 25% (to bi bilo pošteno prema drugoj kćeri), ako se ne mogu dogovoriti sa bivšom suprugom? Koliki je minimalni iznos koji zakon propisuje za 17 godišnje dijete? Bivša supruga je odvjetnica (ima svoj ured)i sasvim sigurno ima primanja 3-4 puta viša od mojih. Moram li angažirati odvjetnika za sudsku tužbu?

 

Što se tiče viđanja djeteta, to je skroz druga priča u kojoj sam izvukao deblji kraj, i shvatio nesposobost CZSS, kao i to da očevi nisu ničim zastićeni, za razliku od majki...

 

Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što se tiče smanjenja almentacije mislim da morate uzeti odvjetnika i tražiti da vam odobre postupak radi smanjenja alimentacije zbog promjenjenih uvijeta.

A što se tiče CZSSa i toga da su majke zaštičene nebi se složila jer je taj CZSS moje dijete dao ocu na skrb jer sam ja živjela sa roditeljima u jednosobnom stanu a on u trosobnom iako sam bila podoban skrbnik i iako je dijete imalo svega 4 godine....

:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

radi se o tužbi radi smanjenja uzdržavanja za mlt. dite,

 

vi ste tužitelj, navesti ime prezime adresu

vaše dite je tužena(tuženik)navesti ime prezime god rođ. zastupana po zz majciime prezime i adresa bivše

 

općinskom sudu u ..........

 

tužba radi smanjenja iznosa uzdržavanje za mlt.

 

1,presudom općinskog suda u ...... posl. br:........ od..........20..godine odlučeno je da je otac ovdje tužitelj dužan doprinositi za mlt. zajedničko djete u iznosu od.....kn svakog mjeseca .......naruke majci ili na račun..........

dokaz: preslika presude općinskog suda u ......od........god posl. br:.......

 

Tužitelj je sukladno prije navedenom rješenju suda redovito ispunjavao svoju obavezu prema mlt...,

 

dokaz: preslike uplatnica...

dalje navodite kako su se stvari izmjenile, to da ste dobili još jedno dite...... i sve što se bitnoga promjenilo u odnosu na razdoblje kada se odlučivalo o alimentaciji....

slijedom navedenog tužitelj predlaže sudu donijeti sljedeće:

Rješenje

Tužitelj je dužan doprinositi uzdržavanju mlt.....zastupana po zz ..........u iznosu od.....kn, i to najkasnije do npr. 15.u mjesecu na račun majke.....

 

napisati u 3 primjera 2 (za sud i suprotnu stranu), a jedan ostaje vama pečatiran od suda...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija