Jump to content

poljuljano ocinstvo


princez

Preporučene objave

postovani,

nakon smrti moga oca, na ostavinu se javila njegova izvanbracna supruga i ja (moja majka pokojna). izvanbracna supruga, koja to nije jos dokazala,a po mojim saznanjima tesko da ce to dokazati, u svojoj nasljednoj izjavi tvrdi da ja nisam kcer svog oca. punoljetna sam, a u izvodu matice rodenih mi je upisano ocevo ime. pitanje-

ima li nacina da se utvrdi ocinstvo, iako je otac umro? (svi njegovi rođaci pokojni)

obzirom da me ta nasljedna izjava vrijeđa, sto mogu poduzeti da se obranim?

unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na odgovoru. da li ja tu zenu mogu tuziti ili nesto drugo napraviti zbog te izjave koja me duboko povrijedila, obzirom da je prije svoje nasljedne izjave imala uvid u moj rodni list? otac me volio te nikada nije bilo naznaka da nisam njegova kci. s njim sam stanovala do njegove smrti, izvanbracna supruga se povremeno pojavljivala kod nas u posljednje 3 godine. znam da me ne moze izbaciti iz nasljedstva. takvo vrijedjanje osjecaja ne razumijem. sto mogu poduzeti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dali su nekretnine koje nasljeđujete stečene u braku sa pokojnom suprugom i Vašom majkom .

ako jesu tada imate pravo tražiti izdvajanje iz nasljedstva dio koji pripada vašoj majci (1/2 stečenih nekretnina je izvanknjižno vlasništvo ako nakon majčine smrti nije održana ostavinska).

tada se djeli samo očeva 1/2

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija