Jump to content

Privremeno oduzimanje vozačke dozvole


smisao

Preporučene objave

Poštovani,

 

U subotu u jutarnjim satima sam napuhao 0.78 - 0.10 = 0.68.

Izdan je obvezni prekršajni nalogu kojem stoji da se izriče kazna od 1000 kn + 80 kn troškova. Imam 23 godine, dakle mladi vozač, ako to ima veze..

Čitao sam malo po forumu i koliko sam shvatio, najbolje mi je pisati prigovor na osnovu toga što sam student, nemam stalna primanja i prvi mi je prekršaj i tražiti smanjenje kazne ili barem obročno plaćanje.

Ok, to mi je jasno, no izdana je i naredba o privremenom oduzimanju vozačke dozvole. Tu mi bas nesto i nije jasno, jer pise "Vozačku dozvolu oduzetu na temelju članka 285. stavak 1. može se uz predočanje ove naredbe preuzeti čim prestanu razlozi..., a najkasnije u roku od tri dana." A u sljedećem redu piše "Vozačka dozvola oduzeta na temelju... prrivremeno se oduzima na 3 dana, računajući od sata kada je ista oduzeta".

Nije mi jasno dali ja tu vozačku mogu podignuti u prometnoj policiji tek nakon tri dana, ili sam je obavezan podignuti u roku od tri dana.

 

I još jedna stvar, čitao sam po forumu i neznam dali sam dobro shvatio, dakle, policajac ima ovlasti oduzeti privremeno vozačku na licu mjesta ali nema ovlasti propisati oduzimanje na 3, 6, 9 ... mjeseci. U nekim postovima na forumu pise da postoji mogućnost da mi se jos naknadno oduzme vozačka na duže, kada taj prekršajni nalog dođe do prekršajnog suda jer jedino oni imaju te ovlasti. Pa dali je to tako, dali postoji mogućnost da mi za par mjeseci il tako nes stigne poziv il rješenje, kako to već ide...

 

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vozačku dozvolu ne morate uopće preuzeti, ako budete zatečeni da upravljate bez nje izvan onog roka slijedi 300 kuna kazne.

 

Policija privremeno oduzima vozačku dozvolu izvršavanjem mjere opreza do 8 dana.

 

Tu mjeru opreza može izreći svaki policajac i na nju se nema pravo žalbe.

 

Po završetku prekršajnog postupka se može izreći zaštitna mjera koju izriče sud a provodi policija i može biti od 1 do 24 mjeseca.

 

Za vaš prekršaj je u tijeku "akcija", tj. rupa u provedbi zakona izazvan čudnovatim tumačenjem Visokog prekršajnog sada i ne izriču se nikakve zaštitne mjere.

 

Dakle, nema one stare kazne od 3 mjeseca bez vozačke dozvole.

 

Na vašem mjestu bi tu uplatnicu jednostavno platio čime nikakav prekršajni postupak ne bi niti bio pokrenut.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru,

 

U biti sve oko vozačke mi je sada jasno, bio sam danas u PP i rekla mi je službenica kada je mogu podignuti,

 

nego nisam se mislio žaliti jer piše da žalba nije moguća, nego pisati prigovor i predati ga u prekršajni sud.

I to ne zbog oduzimanja vozačke,

već priznajem krivnju i samo molim da mi se kazna (novčana) smanji na osnovu već napisanoga.

 

E sad jedino sto me jos zanima, dakle,

ako ja platim tih 1000 kn, uopće se ne pokreće prekršajni postupak i nema šanse da dobijem još neku presudu od suda za neko duže oduzimanje vozačke, jer do suda nije ni doslo, jeli tako?

 

A ako ne platim i pišem taj prigovor i molim da mi smanje kaznu (novčanu) onda se ipak pokreće prekršajni postupak, sve ide na prekršajni sud i još mi mogu i oduzet vozačku na duže?

 

Molim vas da mi objasnite, jer jednostavno nemam tih 1000 kn, i htio bih prigovorom pokušati smanjiti taj iznos, ali me strah da mi ne oduzmu vozačku na duže!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

smisao je napisao:

 

ako ja platim tih 1000 kn, uopće se ne pokreće prekršajni postupak i nema šanse da dobijem još neku presudu od suda za neko duže oduzimanje vozačke, jer do suda nije ni doslo, jeli tako?

 

 

Upravo tako.

 

smisao je napisao:

A ako ne platim i pišem taj prigovor i molim da mi smanje kaznu (novčanu) onda se ipak pokreće prekršajni postupak, sve ide na prekršajni sud i još mi mogu i oduzet vozačku na duže?

 

 

Da, ali ne ide dozvola na duže.

 

Ako nemate para slijedi 4 dana zatvora.

 

Ni jedan sudac kaznu neće umanjiti zbog alkohola.

 

Tražite previše i neće biti po vašem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok, to mi ima smisla.

 

Nista, ja cu svejedno pisati prigovor i zamoliti smanjenje kazne jer nisam nikada bio kažnjavan, student sam, i policajac me zaustavio na parkingu dok sam preparkiravao.

 

Ali to što kažete da niti jedan sudac neće smanjiti kaznu zbog alkohola me malo spustilo, jer čini mi se da su na ovom forumu dijeljeni upravo takvi savjeti (dakle za prigovore za smanjenje kazne) za razne stvari pa tako i za alkohol.

 

U svakom slučaju, prigovorom ću barem produžiti vrijeme da skupim lovu, jer predajom prigovora se poništava onaj rok od 8 dana ili tako nešto?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Meni isto nije nesto jasno.

Nocas sam napuhao 1,10 i napisali mi kaznu 2.000 kuna plus nekih 80 kuna, 9 mjeseci bez vozacke dozvole(iako mi je prvi put), ali dobro pogrijesio jesam i treba platit, samo me nesto zanima.

Posto mi vozacka treba sad narednih mjesec dana dali ako se ja zalim na ovo prekrsajno rjesenje mi oni vrate vozacku nakon 8 dana sto su mi je privremeno oduzeli???????

Dakle ako se zalim ovaj njihov nalog nije vise vazeci i do kad sudac ne odredi mogu upravljat i dalje autom?????

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija