Jump to content

Trošak opomene - 800 kn


nemirna123

Preporučene objave

Poštovani

 

U veljači sam zatvorila obrt. Imala sam kredit u štedno kreditnoj zadruzi i rate više nisam mogla otplačivati u cijelosti. Umjesto 1800 kn ja sam svaki mjesec, od veljače, uplačivala 1000. - Zvala ih i s njima se dogovorila tako. kad sam sa 17000 došla na iznos od 9000kn ,počeli su problemi. Ja ne bježim od kamata ..sveg sam svjesna.. ali - da li je zaista normalno da mi pošalju opomenu i da ona stoji 800 kn ? Ja uplatim 1000 -a opomena je 800.

Sad sam opet na 14000 ...i zaista ne znam što da napravim.

 

Da li je to zaista normalno ...dozvoljeno ..ispravno?

Ja bi razumjela da bježim od duga , da me utjeruju ..plaše - ali ovako..

Molim za savjet .

 

Smije li opomena koštati 800 kn ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je ovo ironičan odgovor...sory , baš i nisam shvatila poantu.

 

Ja sam napomenula da ne bježim od duga , od kamata....no ako uplatim 1000 kn, da li je baš logično poslati mi svaki mjesec opomenu - koja jedan mjesec košta 800 kn , pa drugi 500 , pa opet 800 , i danas stigla svježa - 500.

 

Pitam za savjet ... Pitam nekog tko zna - Smije li opomena koštati 800 kn ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Teško je reći konkretno jer se ne zna o kojoj se Štednoj kreditnoj udruzi radi niti koji je kredit u pitanju. Na sudu se vodi dosta postupaka protiv nekolicine takvih zadruga jer su sklapali redom zelenaške ugovore. Neka Vam neki ekonomist, knjigovođa, revizor ili tko god izračuna koliki Vam je dug, koliko ste uplatili itd. Savjetujte se sa stručnom osobom kojoj ćete pokazati ugovor o kreditu te iznose otplaćenih rata.

Opomena nikako ne može iznositi toliko, čak je upitno da li je smiju zaračunavati, samo je odvjetnicima to dopušteno i to u iznosu od 100 kn.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija