Jump to content

molim pomoc u svezi ovrhe


kopernik

Preporučene objave

ukratko:

zbog neredovitog otplacivanja kredita banka mi je hipoteku dala na prodaju...hipoteka je u 2. javnoj drazbi prodana i dobio sam rjesenje suda o tome...medutim,banka je i dalje,meni i jamcima uzimala 1/3 dohotka na ime ovrhe unatoc tome sto je nekretnina prodana i o tome izdano sudsko rjesenje...pitanje je,da li je banka smjela skidati dio placa meni i jamcima unatoc tome sto je nekretnina prodana....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

iznos je placen u potpunosti.sa rjesenjem suda otisao sam u svoje knjigovodstvo i zamolio ih da vise ne uplacuju banci...rekli su da nece uplatiti pa ce vidjeti kako ce banka reagirati...kad im sljedeci mjesec nije uplacen dio place , banka uopce nije reagirala,i do dana danasnjeg nisu poslali dopis mojoj firmi da se ovrha skida jer je dug placen u cjelosti...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odite u banku odnesite im rješenje suda i tražite potvrdu da je kredit zatvoren, ako je kredit podmiren moraju vam izdati tu potvrdu, uz to tražite i obračun o uplaćenim ratama tj. o iznosima koje su Vam uzimali od plaće, ako su skinuli više

zahtjevajte povrat preplaćenog iznosa.

 

Ovo je iz vlastitog iskustva, tako sam napravio odmah isti dan kada sam zatvorio kredit.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa i oni su bili na javnoj drazbi tako da znaju da je kredit otplacen u cjelosti...oni su se pravdali da im sud nije jos isplatio iznos i da zato skidaju dio sredstava meni i jamcima...kako je proslo jos 8 mjeseci meni je prekipjelo i rekao sam knjigovodstvu da im vise ne uplacuje sredstva jer ja sam rjesenjem suda podmirio svoj dug...na to nisu uopce reagirali,ali su jos jedno vrijeme skidali sredstva jamcima dok oni nisu otisli u banku i digli galamu...obecali su im da im vise nece skidati i to sad tako stoji...navodno,iznos od nekih 40-50 tisuca kuna koji su oni jos uzeli zaplijenila je porezna uprava...ja sam jamcima podmirio sva sredstva sto je banka njima uzimala,ali me interesira:da li su oni poslije javne drazbe uopce smjeli uzimati od mene i jamaca jos sredstava, a znali su da je nekretnina prodana i da je jos ostalo novaca...time sam ja prema njima podmirio dug,a to sto sud nije njima uplatio, mislim da nije moj problem...smatram da sam ostecen i mislim traziti naknadu od njih za taj iznos koji su oni skidali a po mojemu nisu smjeli...pokusao sam doci do sutkinje koja je vodila taj slucaj,ali to je nemoguca misija...prije cu doci do predsjednika Josipovica nego do nje...da znam da sam u pravu digao bih tuzbu protiv njih...ja jos nisam cuo za slucaj da sud proda nekretninu,podmiri vjerovnika i jos ostane sredstava,a da vjerovnik nakon drazbe i rjesenja suda i dalje skida sredstva ovrseniku i jamcima...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija