Jump to content

molim pomoc


lovre990

Preporučene objave

molim vas da mi odgvorite ako mozete ,da li ovim novim zakonom spada i naknada za nezaposlene u ovrhu,sutra mi treba leci a bojim se da ce mi zablokirati racun zbog dr banke,i minusa na tekucem u dr banci do sad nisu dirali primam vec 6 mj naknadu..,negjde procitam da smiju,negdje da ne smiju vise ni sam neznam,,,hvala svima :-?:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Članak 148. Ovršnog zakona

 

Izuzeti su od ovrhe:

 

1. primanja po osnovi zakonskoga uzdržavanja, naknade štete nastale zbog narušenja zdravlja ili smanjenja, odnosno gubitka radne sposobnosti i naknade štete za izgubljeno uzdržavanje zbog smrti davatelja udržavanja,

 

2. primanja po osnovi naknade zbog tjelesnoga oštećenja prema propisima o invalidskom osiguranju,

 

3. primanja po osnovi socijalne skrbi,

 

4. primanja po osnovi privremene nezaposlenosti,

 

5. primanja po osnovi dječjega doplatka,

 

6. primanja po osnovi stipendije i pomoći učenicima i studentima,

 

7. primanja vojnika i studenata vojnih škola,

 

8. naknada za rad osuđenika, osim za tražbine po osnovi zakonskoga uzdržavanja te za tražbine naknade štete prouzročene kaznenim djelom osuđeni

 

Stavite prigovor protiv ovrhe, navedite da ste nezaposlen, dostavite potvrdu od zavoda za zapošljavanje da primate novac na osnovi privremene nezaposlenosti. tražite i oslobođenje od troškova postupka (odite u općinu/porezna uprava,izvadite potvrdu o imovinskom stanju, vađenje je besplatno.sud ce vas osloboditi placanja troskova postupka, osim ako nemate vrijednije nekretnine i sl, onda vas neće osloboditi)sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija