Jump to content

czss , nadzor


nopro17

Preporučene objave

Poštovani,

Bivši suprug i ja imamo mjeru nadzora centra zbog nesuglasica oko viđanja djeteta, djete živi sa mnom a ocu su omogućeni posjeti po sudskoj presudi o razvodu.

 

Kod tate joj se dogodio incident zbog kojeg je jedno vrijeme odbijala ići u iste posjete, stoga je nisam prisiljavala , a otac sada živi u Rijeci.

On me je tužio da ne poštujem sudsku odluku te da joj ja branim susrete što nije istina.

Zbog istih okolnosti sam tražila i izmjenu sudske odluke o viđanjima jer je dosta toga u njoj bilo po dogovoru kojeg je jako teško postići.

 

U procesu smo podjele bračne stečevine, koju mi bivši suprug stalno osporava i ucjenama me nastoji prisiliti da se odreknem svojih prava kao bivša supruga.

Pošto smo preko centra sve prošli i on i ja i naša djevojčica kojoj je 10,5 god. ( tipa razgovori, psihološki testovi i sl.)vidno je bilo da ja ne manipuliram djetetom i da joj ne govorim protiv oca već da je on taj koji želi ucjeniti mene....

I to je izričitom rečenicom rekao i nadzornici jer dio obiteljske kuće u kojoj živimo želi prepisati na malenu, što je i uredu i na to i pristajem , samo u tom slučaju traži da se ja kao supruga odreknem ostalih potraživanja koja me zakonski pripadaju a imovine je poprilično puno.

Ta kuća u kojoj smo sada je na ime njegovog brata koji živi kat ispod nas i sada nam se prijeti da će nas dati iseliti iz nje ....

 

Tražila sam od voditeljice nadzora i socijalne radnice da mi da napismenu izjavu toga što joj je rekao kao što je rekao i meni.

I ona kaže da to ne može? Što mi je čudno ? Jer sam od nje tražila da tu posreduje i zaštiti naša prava , koja smatram da on zloupotrebljava.

Moje pitanje je dali ja imam pravo dobiti sa centra na uvid naše zapisnike jer imam određene sumnje u vjerodostojnost tj. različitost onog što je izrečeno i eventualno napisano...

Jer sa centrom nisam imala baš nekih dobrih iskustava..smatram da su njemu zbog njegove pozicije i poznanstava dosta naklonjeniji nego meni...

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na brzom odgovoru ,

Da i ja smatram da trebam al nadzornica kaže da ne.

Ona viđa oca dva puta tjedno po dva sata a svako drugi vikend prespava kod njega.

Otkad je odselio iz Zg teže je bilo organizirati te dane u tjednu pa bi nekada ostajala dan duže taj tjedan kad bi putovala kako bi ovo kao kompenzirali...

 

Zato sam i zatražila promjenu decidiranu, zbog promjenjenih okolnosti...

Moj bivši supug se prilikom tog puta kada ona nije željela ići , javio centru , ja sam dobila brzojav da se sutra odmah dođem očitovati na njegove pritužbe...

A znamo da brzina centra za ikakve slučajeve i njihova rješavanja nije toliko ekspresna.....

Uglavnom on se često njima tuži, često zove i uvijek tako postupaju.... brzinski mu izlaze u susret..

A kada ja sad u ovom slučaju dođem kod pravnika i pitam kako ćemo zaštititi djete jer će vjerovatno morat u podstanare kažu da je to bračna stečevina i da se ne mogu mješat....

 

Naglašavam da bi voditelj nadzora (na koji sam pristala bez problema) svjestan da on sada mjenjajući djetetov dom , bez razloga.... upoznat sa svim pa i sa tom rečenicom ili nek potpiše odustajanje ili nek odu živjet gdje god....

trebao reagirati jer je očigledno da je on taj koji manipulira, ne u zaštitu mene već kćerke....

jer je njima stalno izjavljivao da će dio kuće prepisati na nju .

 

I slažem se!!! djete treba držati van toga!!! i gledati njen interes zato i postavljam ova pitanja , jer smatram da su isključivo za njen interes....

A zakon je zakon i ucjene nisu u njegovom skladu a izrečene su javno tj. osobi koja nas nadzire !

I sve što tražim je isto napismeno...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovana,

iz friskog osobnog iskustva bi vam savjetovala da ako je ikako moguce ostanete u dobrim odnosima (mada znam da zbog nepravde to je ponekad nemoguce) ostanete u dobrim odnosima sa czss a pogotovu sa voditeljem nadzora,jedno cu vam reci:ma sto vi rekli czss a pogotovu nadzoru se vjeruje.ja sam vec pisala pocetkom prosle godine ovdje na forumu o svom slucaju.da se ne ponavljam moja je situacija otisla predaleko upravo je onako kako sam se cijelo vrijeme i bojala...isto kao i kod vas smatram odnosno sigurna sam da moj bivsi ima veliku vezu u czss jer na moje prituzbe i upozorenja da se bojim da bivsi ne naudi djetetu su ignorirane a svaki njegov i najmanji poziv se uvazio,prije cca. 3 mjeseca je prekrsajno kaznjen zbog verbalnog nasilja pred djetetom a 22.12.2010 je fizicki nasrnuo na dijete,policija ga je privela i bio je u pritvoru 4 dana zbog praznika,prilikom saslusanja su na njegovo insistiranje pozvali naseg bivseg voditelja nadzora kao svjedoka te je nadzornik svjedocio u njegovu korist iako u izvjescima koje je slao mjesecno czss pise da je i sam kao voditelj nadzora imao verbalno a skoro i fizicko nasilje od strane djetetovog oca,znaci:jedno pise a drugo svjedoci iako je ovaj puta u pitanju fizicko nasilje nad djetetom,ocito njih nije briga za djecu nego im je bitno da sacuvaju svoju stolicu,pisala sam pravobraniteljici i ministarstvu i cekala odgovor puna 3 mjeseca da bi na kraju dobila povrsan odgovor kako nisu pronasli propusta u radu centra i nadzora,pisala sam ponovo i poslala pismene dokaze ali je opet skoro 3 mjeseca i nema odgovora nikakvog a kao sto sam vec navela otac je fizicki zlostavljao dijete,nisu mi javili da je izasao iz zatvora kako bi mogla pripaziti na dijete jer otac zivi preko puta nas,ocitovanje czss koje je uputio ministarstvu je takvo da se svaki normalan covjek upita "jesam li lud",mene prikazuju kao majku "monstruma" a da pritom nisu poduzeli apsolutno ni pismeno a niti usmeno protiv mene nista kako bi majku "monstruma"sprijecili da naudi djetetu,sve je to zato jer sam se pobunila sto voditelj nadzora dovodi svoju 1.5-godisnju kcer u nadzor i ostaje 15-20 minuta umjesto srijedom 1 sat a subotom 2 sata a u vecini slucajeva ne dolazi uopce u nadzor,trazila sam izmjenu nadzora...nikakvog odgovora,trazila izuzece centra...nikakvog odgovora,nakon sto su mi dali odgovor ovdje na legalisu odlucila sam pisati pravobraniteljici i ministarstvu a tada krece nocna mora koja i dan danas traje.zato vam preporucujem naravno ukoliko je to moguce da pokusate na sto bolji nacin prezentirati centru vasu odnosno situaciju vaseg djeteta.puno uspjeha vam zelim.

P.S. izvjesca nadzora mozes vidjeti u centru ali moras im prije poslati zahtjev da ti odobre uvid.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na podjeljenom ( nažalost sličnom ) iskustvu,

naježila sam se čitajuči.....

prilikom razvoda i odluke o viđanju sam i ja pisala Ministarstvu .... i sve manje više bilo isto kao kod vas....

 

Tako da sam sad htjela na vrijeme odmah papiranto uzeti neke izrečene činjenice , koje mi je voditelj nadzora izrekao usmeno, time potvrdio samo ono što bivši suprug i govori...

I svo vrijeme sam bila nekako mirna jer sam vidjela da nadzor stvarno shvaća situaciju jer je on taj koji manipulira i koji ima svojih načina.... o kojima ne želim jer su prebolni ...

A onda nakon doslovno jednog dana i poruke upućene meni od strane bivšeg.... stiže slična poruka i od nadzora... ??

I kao ne može mi dati napismeno ono što sam tražila.....

 

Jer ne znam ja što tamo piše , i u kojem obimu i želim biti sigurna da je vjerodostojno a poprilično dosta vremena i činjenica smo oboje iznijeli razgovorom.

 

I da nažalost njima je to samo posao i štite svoje fotelje....

Žao mi je iskreno i radi vašeg gorkog iskustva...i sve Vam najbolje želim i hvala na savjetu !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo sto sam napisala je samo kratka verzija od svega a duga verzija je strasnija i od samoga vraga sto se institucija tice...ja ne odustajem bez obzira na cijenu u dokazivanju propusta u mom slucaju jer ako se povucem mogu raditi sto zele od mene,planiram promjeniti nadlezni centar sama selidbom u drugu opcinu ali necu to napraviti prije nego sve skupa objavim u medijima,nazalost ni mediji koje sam kontaktirala nisu bas voljni iznositi cinjenice kad je u pitanju czss ali trazim i dalje pa cu valjda nekog naci tko ce to objaviti,vama opet kazem da kompletno izvjesce nadzora mozete dobiti u centru samo putem zahtjeva,morate ga predati u urudjbeni a ne nekom od djelatnika naravno u dva primjerka i oni vam to moraju odobriti,ja sam u czss novi zagreb to napravila i dali su mi i zbog toga je nadzornik bio jos losije volje prema meni.jos jedan savjet...ako nesto pokrenete morate ustrajati u tome i nikako se ne smijete povlaciti...tjerajte do kraja.pozz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nazalost czss je neizbjezan ukoliko otac ne zeli samovoljno priznati dijete,a kad se jednom umijesa czss onda je uvjek prisutan,istina da pravobraniteljica radi ono sto ti kazes ali treba ustrajati...pravda je spora ali i dostizna,treba vremena i zivaca jako puno ali ja vjerujem da netko mora jednom ici do kraja u dokazivanju propusta u provedbi zakona pojedinih institucija kako bi ostale institucije konacno pocele raditi svoj posao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nopro17 je napisao:

U procesu smo podjele bračne stečevine, koju mi bivši suprug stalno osporava i ucjenama me nastoji prisiliti da se odreknem svojih prava kao bivša supruga.

 

I to je izričitom rečenicom rekao i nadzornici jer dio obiteljske kuće u kojoj živimo želi prepisati na malenu, što je i uredu i na to i pristajem , samo u tom slučaju traži da se ja kao supruga odreknem ostalih potraživanja koja me zakonski pripadaju a imovine je poprilično puno.

Ta kuća u kojoj smo sada je na ime njegovog brata koji živi kat ispod nas i sada nam se prijeti da će nas dati iseliti iz nje ....

 

Tražila sam od voditeljice nadzora i socijalne radnice da mi da napismenu izjavu toga što joj je rekao kao što je rekao i meni.

I ona kaže da to ne može? Što mi je čudno ? Jer sam od nje tražila da tu posreduje i zaštiti naša prava , koja smatram da on zloupotrebljava.

 

Vaša dioba bračne stečevine, preciznije vaš eventualni zahtjev prema bratu bivšeg muža za polovicom uloženog u nekretninu kojoj je on vlasnik, a za vrijeme trajanja bračne zajednice između vas i njegovog brata, doista nije predmet bavljenja CZSSa.

Izrečena vam je mjera nadzora nad roditeljskom skrbi, ali to ne podrazumjeva i posredovanje u daljnjem (pre)uređenju imovinskih odnosa, niti zastupanje jedne od strana u "pregovorima", a dijete nije (su)vlasnik niti je stjecalo imovinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vaša dioba bračne stečevine, preciznije vaš eventualni zahtjev prema bratu bivšeg muža za polovicom uloženog u nekretninu kojoj je on vlasnik, a za vrijeme trajanja bračne zajednice između vas i njegovog brata, doista nije predmet bavljenja CZSSa.

Izrečena vam je mjera nadzora nad roditeljskom skrbi, ali to ne podrazumjeva i posredovanje u daljnjem (pre)uređenju imovinskih odnosa, niti zastupanje jedne od strana u "pregovorima", a dijete nije (su)vlasnik niti je stjecalo imovinu.

 

Istina ,

Pravno gledano je to jasno ..

ali zar otac koji dobrovoljno izjavljuje da će zaštititi kći na jedan način a onda ucjenom nešto traži,. naglašavam ucjenom i to načinom koji će znatno utjecati na djete , jer ga izlaže nepotrebnim stresom i pritiscima i reorganizacijom života .. ne bi li zbog toga trebao dobiti bar kakvu mjeru upozorenja od strane centra ??

Taj dio i djelokrug centra u vidu zaštite mi stvarno nisu jasni.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Oprostite, kako bi izgledala ta ista "pila ali okrenuta naopako" pa npr. CZSS utvrdi da roditelji djeteta, i to oba a ne samo jedan, koriste dijete za razrješavanje svog imovinskog statusa uz opomene da petljaju roditeljstvo i svoj novac koji je vezan za vlasništvo treće osobe?

 

Drugo, otac ovog djeteta nije vlasnik nekretnine u kojoj ono živi s majkom, već njegov brat.

Treće, ako nije vlasnik nekretnine, darovao bi djetetu, konkretno, što? Vlasništvo ili suvlasnički udio u nekretnini neke treće osobe bi bilo upisano dogovorom neke prve dvije osobe, po mogućnosti temeljem službene bilješke ili izviješća CZSSa o nadzoru nad roditeljskom skrbi?!

Četvrto, sasvim je jasno koja su čija prava, svake od spomenute 3 odrasle osobe, kakve mogućnosti imaju glede imovinskih odnosa i eventualnog zahtjeva prema vlasniku nekretnine u koju su dvije osobe ulagale za trajanja bračne zajednice, a u sudskom postupku bi do lipe morale to i dokazati ne bi li dobile iznos polovice uloženog.

Peto, da otac djeteta sutra ujutro kaže OK, idemo napisati da svoju polovicu uloženog u tu kuću darujem djetetu bez daljnjih uvjeta, a njegovog brata ne zanima što se dogovorio sa svojom bivšom, CZSS bi izdao rješenje da je dijete vlasnik polovice/cijelog stana u kojemu ono živi i naložio žurni upis u z.k. ili naložio da se izvoli to tako riješiti kod javnog bilježnika?

 

Dakle, za sve druge varijante im preostaje mogućnost postizanja dogovora, a to podrazumjeva pristanak svih zainteresiranih, u konkretnom slučaju one tri odrasle osobe, od kojih se niti jednu ne može prisiliti da potpiše nešto što ne želi i smatra da mu/joj nije u interesu.

Drugim riječima, kad se imovinske stvari među odraslima rješavaju drugačije nego je predviđen put, razboritije je i korisnije pregovarati i biti diplomatičan. Jer, ako kome ne idu u prilog situacija i mogućnosti, ni financijski ni vremenskim trajanjem, onda je to majka djeteta kojoj je ono povjereno na zajednički život, koja u ovom dijelu priče nije u toj ulozi već u ulozi bivše žene i bivše bratove žene.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A dobro možemo to tako gledati da ta "pila naopako " može izgledati tako kada gledamo iz tuđe perspektive.

 

Ali baš zato svi oni koji su upoznati u slučaj kao što je centar mislim da situaciju vide jasno....

Zato se i pitam zašto ne zaštite djete jer se vidi tko ucjenjuje, tko radi bespotrebne probleme djetetu zbog eventualno nastalih promjena i radi čega.

Njegov brat na kojeg je kuća upisana nema problema sa situacijom i spreman je prepisati kat na malenu, samo ipak brat mu je i koliko god mene podržavao želi ostati van svega tj. zbog njega sam i sigurna da u podstanare ipak morati nećemo jer bivši suprug tu ; ako gledamo pravno ne može ništa.

Ja ne želim čovjeka jednostavno stavljati u situaciju da bira između brata i onog što je pravedno , a znam što je pravedno i puno mi znači što je na našoj strani, al opet naglašavam ne želim da mora birati on jer to i nije njegova stvar.

Jednom smo svi živjeli u skladu, a kada netko odjednom odluči krenuti drugim putem,uredu , nek mu je sa srećom samo onda neka to napravi uredno, zakonski i fer.. a ne da ostali budu žrtve nečijih promjenjivih raspoloženja pa sukladno tome i postupanjima....

 

Moja briga je bila vezana za centar i pitanje je i dalje kakva je njegova korist ako zna čitavu situaciju i ako otac takve stvari njima otvoreno i kaže... kako mogu kazati da to nije predmet posredovanja.

I koliko god netko govorio da zbog rješavanja imovine pati djete što je nažalost tako,i zbog toga sam joj ocu uvijek i izlazila u susret i popuštala, jer ipak smo oboje roditelji; pa ljudi moji vidi se tko što radi, tko što govori i kako se ponaša i ko preko koga što nastoji dobiti, odnosno odbiti dati što je predviđeno zakonom, a otvoreno izgovorena ucjena , neznam da li spada u koji dio zakona tj. sankcije.

Nažalost nisam pravnik.

Razumjem iako mi nisu logični ti pravni djelovi svega..

 

Hvala svima na odgovorima,

I da vidjela sam negdje pitanje može li centar dati bar kakvu opomenu ocu zbog svega izrečenog gdje je sve i razvidno? Da i evo isto se i ja pitam ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija