Jump to content

teska kradja


vragolan009

Preporučene objave

lijep pozdrav

--trebao bi savjet u vezi mog problema naime radijo sam kod covjeka u firmi i on mi je osto duzan novaca posto mi je jedan dijo isplacivo na crno a jedan na banku i sad ja sam trazijo svoj novac da mi da ali on mi jer se prijetijo da ga nesmetam da mi neda moj novac i slicno ima toga medjutim posto se radi o svoti oko 30000kuna ja sam njemu uzeo jedan dijo sa stroja i sad mene policija tereti da sam ja to ukro sto se sa svim slazem mislim ja sam to uzeo i reko da je kodmene kad mi da novac ja cu vratit

--međutim mene je policija optuzila za tesku kradju i oduzela to i sad ja moram na sud ubiti sta ja sad moram posto nikad nisam bijo na sudu ni kazneno prijavljivan kaka meni kazna prijeti i dali ja mogu dobit svoj novac hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijavite poslodavca za kaznenog djela Povreda prava na rad i drugih prava iz rada iz čl. 114 Kaznenog zakona (nije Vam isplaćivao naknadu za Vaš rad).

 

Inače Vaš postupak po mom stavu nije teška krađa jer niste imali za cilj držati stvar za sebe, već je vratiti kad Vam se isplati plaća. O tom se naravno može raspravljati.

 

Po mom stavu Vaše postupanje je bliže kaznenom djelu samovlasti, ali treba pogledati cijeli spis.

 

Za tešku krađu je naravno kazna puno teža nego za kazneno djelo samovlasti.

 

Siguran sam da ako i budete osuđeni, da ćete dobiti uvjetnu.

 

Inače poslodavca možete prijaviti i inspekciji rada i poreznoj inspekciji. To zna jako zaboliti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija