Jump to content

uvjetovani ugovor o radu


Vasco

Preporučene objave

Radim u osnovnoj školi kao knjižničar, a inače sam prof. hrv.j. i prije 5 godina potpisala sam uvjetovani ugovor o radu tj. da ću u pet godina završiti izv. studij bibliotekarstva. Dosada nisam diplomirala, ostao mi je samo diplomski, a ugovor mi izlazi 1.2. 2011., u tih 5 godina bila sam i 2 god. na porođajnom i ostalo mi je još 5. mjeseci porođajnog od drugog djeteta. Kakve su mi opcije? Ravnateljica kaže da mora raspisati novi natječaj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jedini način da se nešto riješi je vidjeti ako se porodiljni može iskoristiti kao razlog za produženje petogodišnjeg roka. Osim diplome mislim da bi Vam u ugovoru trebalo stajati i da trebate stručni ispit položiti.

 

Inače, od kada su prije desetak godina ukinuti stručni ispiti za postojeće VSS i uvedeni dopunski diplomski studiji kao obaveza, ovo su klasični ugovori. Osobno znam jednu kolegicu koja je posao zbog ovoga izgubila. Ali ona nije bila na porodiljnom već je bila samo prelijena završiti fakultet i mislila je da će lako srediti nekakvom žalbom.

 

Po novom Zakonu o knjižnicama (iz 2009.) više se niti ovakav ugovor ne može dobiti, već se mogu zaposliti samo oni koji već imaju zavšene informacijske znanosti, smjer bibliotekarstvo :-( To je, nažalost, mene zakačilo, pa sada ganjam fakultet u drugom gradu sa plaćom SSS-a :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

knjiznicarkari je napisao:

Jedini način da se nešto riješi je vidjeti ako se porodiljni može iskoristiti kao razlog za produženje petogodišnjeg roka. Osim diplome mislim da bi Vam u ugovoru trebalo stajati i da trebate stručni ispit položiti.

 

Nemože se iskoristiti jer u zakonu o radu stoji da u slučaju da je za stjecanje određenih prava iz radnog odnosa ili u svezi s radnim odnosom važno prethodno trajanje radnog odnosa, razdoblja rodiljnog, roditeljskog, posvojiteljskog dopusta, rada s polovicom punog radnog vremena, rada u skraćenom radnom vremenu zbog pojačane njege djeteta, dopusta trudnice ili majke koja doji dijete, te dopusta ili rada u skraćenom radnom vremenu radi skrbi i njege djeteta s težim smetnjama u razvoju, smatrat će se RADOM U PUNOM RADNOM VREMENU.

 

Iako se navedeni članak koristi u slučaju stjecanja prava (npr.godišnji) može se koristiti i u navedenom slučaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija