Jump to content

ovrha


lutalica555

Preporučene objave

Molim vas da mi pomognete odgovorom.

Upala sam u nevolje i dužna sam banci 3 rate kredita.

Prodajem kuću da bi namirila dugovanje ali ..... kako prodaja slabo ide, bojim se da će banka sjesti ovrhom na kuću i onda tek neču moći ništa riješiti.

Dali je moguće da prepišem kuću na kćer, darovnim ugovorom, pa ju ona nastavi prodavati.

Dali bi, sa takvim darovnim ugovorom, ja ostala bez imovine pa se banka nebi imala od čega namiriti ovrhom na kuću?

Zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ugovorom o darovanju nekretnina postaje vlasništvo vaše kćeri.

 

Za opoziv darovnog ugovora - a to su: osiromašenje darovatelja i gruba nezahvalnost obdarenika... ako nema jedne od tih osnova ne može doći do opoziva darovanja...

 

Međutim, ugovor se moze opozvati i ako je darovanje učinjeno da bi se izbjegla ranija obveza darovatelja, ako je darovanjem povrijedjen nuzni dio, ako je darovanjem povrijeđena obveza uzdrzavanja koju ima darovatelj, te ako je darovatelj time oštetio naknadno rođeno dijete.

 

Ako je banka već pokrenula postupak ovrhe na kući, nećete je moći darovati kćeri jer će se ugovor moći opozvati.

 

 

primjer ugovora:

http://www.napravi-sam.com/CMS/0091/Content.aspx?EID=13301

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem.

Banka još nije ništa poduzela osim prve opomene za ne plaćene rate.

Kad ste već tako ljubazni, još da pitam - ako ja, u skorije vrijeme, dok banka još nije pokrenula postupak ovrhe, prodam kuću - dali bi taj pravi kupac mogao imati poteškoća?

Iako - zato ju i prodajem da banci platim njezina potraživanja pa, mislim da onda više nebi imali osnova za bilo kakva dalja potraživanja.

Svakako - puno hvala na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija