Jump to content

Rastava-više pitanja?


starakuja

Preporučene objave

Željela bih pokrenuti rastavu braka, naravno on se ne želi rastati, pa sada imam više pitanja:

1. Da li moram obavezno imati odvjetnika? Koliko bi me to koštalo?

2. Da li on ima kakva prava na kuću kojoj sam ja vlasnik i stečena je prije braka, a u njoj živimo zadnjih 6 godina? U vezi s time kako ga pravno iseliti iz kuće?

3. Koja su njegova prava i obaveze na maloljetno djete kojem on nije biološki otac?

 

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

za rastavu braka(i uopće za parnice)nije nužan odvjetnik.

ako se upoznate sa zakonima ,sudskim postupcima.

stručna osoba (odvjetnik je poželjan ali i košta).

tužba za rastavu braka podnosi su nadležnom sudu. i nije bitno šta on želi ili neželi .ako je došlo do sukoba interesa i nemogučnosti zajedničkog života sud će brak razvesti.

 

ako nije upisan u rodni list djeteta kao otac nemanikakvih obveza niti prava (i ako nije uosvojio djete).

ako je upisan kao otac a to nije na vrijeme osporavao očinstvo ima sve obveze i prava roditelja.

 

imovina stečena prije braka je osobna imovina a ne bračna stečevina i na tu imovinu nema nikakvih prava osim ako je ulagao u imovinu i time povečao vrijednost imovine .

tada ima pravo tražiti povrat djela (1/2) uloženoga u imovinu što treba i dokazati.

 

 

poslije rastave(ili prestankom zajedničkog života) tražiti sudsku deložaciju .

mišljenja sam da bi bilo bolje drugu stranu pozvati (pismeno ,preporučeni i sa povratnicom )na sklapanje ugovora o najmu.

ako neće potpisati ugovor tražiti deložaciju zbog korištenja nekretnine bez zakonske osnove.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

starakuja je napisao:

Željela bih pokrenuti rastavu braka, naravno on se ne želi rastati, pa sada imam više pitanja:

1. Da li moram obavezno imati odvjetnika? Koliko bi me to koštalo?

2. Da li on ima kakva prava na kuću kojoj sam ja vlasnik i stečena je prije braka, a u njoj živimo zadnjih 6 godina? U vezi s time kako ga pravno iseliti iz kuće?

3. Koja su njegova prava i obaveze na maloljetno djete kojem on nije biološki otac?

 

 

Hvala.

 

Kao što su Vam kolege rekle, odvjetnik nije nužan ali dobro dođe.

 

Detaljne odgovore na Vaša pitanja imate u privatnoj poruci!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@Vzusrcu,

vaših zadnjih 5 odgovora od ukupno 13 savjetodavnih objava u 10 tema ne sadrže niti trag pravnog savjeta, osim upućivanja na odvjetnika i da imaju PM. Ujedno, u podforumu Tražim odvjetnika bespotrebno pitate korisnika za objavu detalja koje nudite i da pošalje privatnom porukom, iako postoje pravila tog dijela foruma u kojemu će se zainteresirani odvjetnik korisniku obratiti na jedan od načina predviđenih pravilima tog zasebnog dijela foruma.

 

Preporuka:

neka vam ne bude teško niti bolno udijeliti savjet korisnicima koji pitaju, kao i onima koji se nalaze u sličnim situacijama, u savjetodavnom dijelu foruma, a u podforumu Tražim odvjetnika postoje mogućnosti koje će korisnici zatražiti kada osjete potrebu za tim ;)

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija