Jump to content

osiguranje ne priznaje sudsku presudu


jura01

Preporučene objave

Pozdrav svima.

 

 

Imam jedan problem pa bi molio savjet.

Prije godinu dana imao sam lakšu prometnu nezgodu.

Osiguranje je sa moje police naplatilo štetu drugog vozila po pol. zapisniku koji nisam potpisao kod očevida jer se nisam slagao s njim. Nakon moje žalbe na prekršajni nalog koji mi je uručen, Prekršajni sud donio je presudu u kojoj se oslobađam optužbe.U osiguranju tvrde da se oslobađajuća presuda odnosi na kaznu policije a da me to ne oslobađa plaćanja štete. Što mi je činiti ?

Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Smatrate li se imalo odgovornim za prometnu nezgodu? možete se upustiti u parnični postupak sa osiguranjem, provest će se prometno vještačenje, postupak će trajati godinama, morate imati i vremena i novaca i živaca.u parničnom postupku sud nije vezan za odluke prekršajnog suda, ali nije na odmet što vas je prekršajni sud oslobodio odgovornosti.

koliko iznos osiguranje traži od vas?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne navodite da li je okrivljen i drugi vozač.

 

Od osiguravatelja tražiti pismenu potvrdu da je s vaše police isplaćena šteta drugom i da vam se za određen postotak umanjuje bonus ili povećava malus.

 

Smjesta o tom obavjestiti Pravobranitelja za osiguranje i regulatornu agenciju HANFA. Obavjestiti ih pismeno s povratnicom, tražiti odgovor o zakonitosti postupanja osiguravatelja.

 

Tu se radi o nekorektnom postupanju osiguravatelja koji je pogodovao drugom sudioniku bez pravne osnove.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sepolco je napisao:

Smatrate li se imalo odgovornim za prometnu nezgodu? možete se upustiti u parnični postupak sa osiguranjem, provest će se prometno vještačenje, postupak će trajati godinama, morate imati i vremena i novaca i živaca.u parničnom postupku sud nije vezan za odluke prekršajnog suda, ali nije na odmet što vas je prekršajni sud oslobodio odgovornosti.

koliko iznos osiguranje traži od vas?

 

 

Ne smatram se odgovornim za nezgodu a što se tiće osiguranja, oni su mi smanjili bonus za 15%.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija