Jump to content

svinjska gripa - tamiflu


ubrigama

Preporučene objave

Pretpostavljam da ovo nije pravo mjesto za ovu temu, al možda će nekome koristiti. Čak i meni! :-)

Oko ponoći s ponedjeljak na utorak, zbog temperature koja je rasla bez obzira na tablete i tuširanje, odvela sam 13godišnje dijete kod dežurnog liječnika na odjelu pedijatrije. Pri dolasku izmjerene je temperatura 39,2 te je nakon preglrda liječnica preporučila ostanak u bolnici. Tako je i bio!

Danas sume pozvali da dođem po dijete. Tada sam doznala kako je pronađen virus H1N1 te se s dijagnozom influence dijete pušta na kućnu njegu uz obavezan odlazak obiteljskom liječniku zbog recepata. Tamo doznajem kako je propisan lijek TAMIFLU , 3 dana po 2 tablete. Problem je u tome što pakiranje Tamiflua (10 tableta) košta 206,53 kn.

Što bi bilo da nisam imala 206kn?

Što ću s preostale 4 tablete koje djetetu neće trebati?

Odlučila sam! Odnijet ću ih u bolnicu s nadom da će ih dat nekome tko nema 206 kn!

A imam osjećaj da su dijete otpustili ("otjerali") iz bolnice samo zato da terapiku Tamifluom ne završi na trošak HZMOa.

Sačuvaj nas Bože ovakovog zdravstva!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Podneste zahtjev za povrat novca kojeg ste platila za nabavku ovog lijeka, naime isti se nalazi na listi lijekova, doduše koliko vidim ne može se propisivati na recept al je uspjeh za povratom recimo izgledan.

 

Uz zahtjev priložite medicinsku dokumentaciju i pismeno obrazloženje tko vas je uputio da o svom trošku nabavite lijek. Zahtjev predajte u HZZO, a ne u firmu čiju skraćenicu navodite gore.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija