Jump to content

Remećenje javnog reda i mira. Novčana kazna?


Gus

Preporučene objave

petpetica je napisao:

Gus je napisao:

Koji je maksimum novčane kazne, za remećenje javnog reda i mira u kunama? Sve što sam našao je izraženo u dinarima, ili u markama (za dotično, koje me zanima 200DEM). Molio bih, ako tko zna.

Novčani dio kazne je najveći 753,64 kuna.

 

Nema veze sa €.

 

 

Onda nije moguća kazna od 1000kn po članku koji je vezan za tučnjavu? Jel im praksa da stavljaju drsko ponašanje radi veće novčane kazne?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Rehabilitacija nastupa 3 godine nakon izdržane, oproštene ili zastarjele kazne zatvora.

 

Počinje se računati tek završetkom prekršajnog postupka, tek kad se plati, a rehabilitacija ne može teći za vrijeme dok traje zaštitna mjera.

 

U vašem slučaju nakon plaćanja tih 1.000 kuna.

 

Rehabilitacija nije brisanje te tučnjave iz pamćenja sudionika kao ni brisanje iz policijskih evidencija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam za tebe jedan dobronamjeran savjet koji sam naučio iz iskustva sa PETPETICOM ("veteranom"), otiđi prvom odvjetniku i daj mu 100-200kn za pravni savijet. Amaterski pravnik kao Petpetica te može puno više koštati kao što je koštao mene (misliš da ti pomaže, kad svatiš da puni proračun kasno je)!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ssskkk je napisao:

neki dan krećem ... po biciklistićkoj stazi ... prelazim na nogostup ... ja prelećem po dijagonali haube udaram u vjetrobransko staklo i padam sa druge strane vozila ...

 

ssskkk je napisao:

...ja se nisam smio nači na nogostupu u svojstvu vozača bicikla...

 

ssskkk je napisao:

...pokupio sam auto biciklom, 0 alkohola. prema policiji ja sam kriv(vozio sam nogostupom, auto izlazio iz dvorišta) a čovijek je imao kasko i sada mi osiguranje sjeda na kičmu...

 

ssskkk je napisao:

Martinje za pamčenje- dakle skrivio sam ... konkretno radi se o 1.18 promila...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

da vas pitam kad su vec prošle 2 godine od ovog posta,kolike su danas kazne za ometanje javnog reda i mira? prijatelji i ja (svi punoljetni) smo jedne vecer bili kod srednje skole kad nam je jedan decko dosao žicat cigaretu i uglavnom je onda dosla jos njegova ekipa i tamo s nama bili. Dotad ih nismo znali samo jednog sam znao i to na bok bok sa košarke, poceli smo nesto pjevat i netko nas prijavio te dosla policija i uzeli osobne ali nisu nam rekli da cemo dobiti pozive na sud. Kasnije smo saznali da je ta ekipa problematicna i da su cak i neki u zatvoru bili.Od mojih prijatelja nitko nije imao nikakvih problema sa zakonom.Bi se mogli izvuc na neki rad il mislis da ce bit kazna i ako da kolika kazna? Hvala unaprijed na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija