Jump to content

Najpametnija odluka u vezi ostavine?


myljach

Preporučene objave

Pozdrav!

 

imam komliciran problem koji kad tad moram rješiti, pa me zanima kako je najpametnije.

situacija je slijedeća:

Na mene glasi pola kuće u selu, u kojoj živi moj otac i ima pravo doživotnog uživanja. Nasljedsvo sam dobio po pokojnoj baki, gdje se otac odrekao u moju korist (jedini smo nasljednici). Tada smo saznali da nije cijela kuća na baki, nego je druga polovina na dedi koji je preminuo cca 15 godina prije bake, i nikad nije rađena ostavina ( pokretana).

ključni faktor je taj da je otac bio jamac frendu (koji je sad pokojni) za kredit i banka mu uzima penziju, a otac nema ništa na sebi (razlog zašto je pola kuće na meni, jer smo predosjećali)

Mene sada zanima da: imamo pol kuće koja visi u zraku, mene i oca kao jedine nasljednike, i otac banku za vratom, da li da ja sad pokrenem ostavinu za drugu polovicu, i napravimo isto ko sa prvom, ili da čekamo(kako je otac rekao) da kad njega više ne bude, da ja to sam napravim tada, kao jedini nasljednik, i da se odreknem prava nasljedsva od oca, da ne nasljedim njegove dugove?

znači, kako da se ne za***em za pola kuće, a ne nasljedim očeve dugove?

ako ima podpitanja, samo pitajte, hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

uvjek možete pokrenuti ostavinsku za naknadno pronađenu imovinu.

mislim da je savjet oca dobar(da se poslije njegove smrti pokrene ostavinska iza djeda )

tada djeda nasljeđujete kao potomak .

 

ako ostavinsku pokrenete

i imovinu ( 1/2) nasljedi djedov sin (Vaš otac)

banka može ovrhom uzeti nekretninu radi namirenja duga.

 

jamstvo je osobni dug i nasljednici ga ne nasljeđuju.

ali vjerovniku (banci)nešmiješ priznati dug.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija