Jump to content

prava policije


anonimno

Preporučene objave

Zanima me u kojem slučaju policija ima pravo prisluškivati nekoga ili mu upasti u stan. Da li oni to mogu napraviti na osnovu anonimne dojave, ili moraju imati konkretnije dokaze o kriminalnoj radnji?

Radi se o opkladi imeđu mene i frenda. On misli da nemogu na osnovu anonimne dojave upasti ili prisluškivati bez konkretnijih dokaza, a ja mislim da mogu! Ko je od nas upravu? Da li postoje neke iznimke ako se radi o nekom posebnom kaznenom djelu, za koje se odstupa od uobičajene prakse!

Koliko dugo imaju pravo prisluškivati nekoga?

Thanks!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako se radi o ograničavanju ustavnih prava i sloboda građana, moraju biti ispunjeni posebni uvjeti, ove mjere se primjenjuju restriktivno i samo ako nema drugih mogućnosti da se provedu izvidi određenih kaznenih djela.

Ta kaz. djela su točno zakonom određena, mora postojati nalog istražnog suca, određuje se i njihovo trajanje ( najviše 4 mjeseca, a na obrazloženi prijedlog drž. odvjetnika istražni sudac ih može produljiti za još 3 mjeseca), način i mjesto provođenja, podaci o osobi protiv koje se određuju, mora biti ipak više "materijala" da bi se one odredile, nego se to dobije anonimnom prijavom.

 

Izgubili ste opkladu!!! Žao mi je....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija