Jump to content

zabrana B kategorije. dal se odnosi i na H kategoriju ?


ksenija100

Preporučene objave

dana 03.08 2010. oduzeta mi je vozacka dozvola zbog 1.46 promila u krvi. izrecena mi je kazna od 9 mjeseci oduzimanja vozacke dozvole b kategorije i 2000 kn.

dana 20.12.2010 pocela mi je zastitna mjera zabrane upravljanja B kategorije sukladno clanku 297 stavka 1. zakona o sigurnosti prometa o cesti.

moje pitanje glasi ovako: u vozackoj dozvoli mi nema M kategorije nego samo H i zanima me dal u vremenu zabrane smijem voziti moped do 50 ccm?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možete upravljati mopedom.

 

Mjere opreza vrijede za sve kategorije, a zaštitne mjere samo za onu kategoriju koja je u sudskoj presudi ili pravomoćnom prekršajnom nalogu, ili iznimno, ako je presudom izričito presuđeno za sve kategorije što kod vas nije slučaj.

 

Iako ste kategoriju za moped dobili zakonskom osnovom uz B kategoriju, to je ipak samostalna kategorija za koju ne važi zaštitna mjera zabrane upravljanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zakon kaže da se izriče zabrana od 1 do 24 mjeseca.

 

Ne postoji nikakva tablica kada i koliko, bar za sada. Postojale su razne preporuke, ali ništa obvezujuće. U tijeku je izrada pravilnika po kojem će policajci morati postupati, ali za sada još ništa od toga.

 

Sve je na osobnoj procjeni policijskog službenika ili procjeni policijske postaje.

 

Policajac je slobodno mogao pisati i 12 mjeseci.

 

Kaznu iz prekršajnog naloga sud može potvrditi, umanjiti ili odbiti, nikako ne povećati, dok kazne iz optužnih prijedloga sud može povećavati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija