Jump to content

Varenje pocinčanog lima-dopušteno ili ne


BoPi

Preporučene objave

Varioc sam u svojoj tvrtci,te inače radim s HV limom,no nedavno je došlo do iznimke di me je nadređeni rasporedio za varenje pocinčanog lima.Tome sam se usprotivio nakon što su me kolege informirali o štetnosti takvog varenja i nuspojavama koje može izazvati.

Taj slučaj mi je izazvao dosta problema na poslu s nadređenima koji ne biježe od činjenice da je štetno,ali je sve ostalo na riječima.

Mogu li je uistinu odbiti rad na takvom varenju i da li je zakonom uopće propisana takva zabrana,ili je to sve samo rekla kazala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

obično se metalni proizvodi završe pa onda pocinčavaju

ako seu neke stvari dimenzija koje nemogu odjednom biti pocinčane onda se moraju spajati ili varenjem ili lemljenem

kod varenja je bitno to da temperatura sagori cink sa materijala i pritom se stvaraju otrovne pare i to vrlo guste te otrovne za zdravlje

raditi sa svim zaštitnim sredstvima i u prostoru koji je kvalitetno ventiliran

mislim da varenje pocinčanih limova nije zabranjeno i da nesmijete odbiti ali mislim da to varenje morate obavljati u strogo kontroliranim uvjetima

najbolji odgovor bi vam trebao dati čovjek zadužen za zaštitu

na radu pogotovo ako je vanjski suradnik

pozdrav :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija