Jump to content

Tužba zbog neplaćanja alimentacije


SRV

Preporučene objave

Pozdrav! Ovako, želim podići tužbu protiv svoga oca zbog neplaćanja alimentacije. Roditelji su mi se rastali 95.god i nikada nije ništa platio,za sestru i mene. Mama ga je tužila 2006. i donešena je presuda da u roku od 2god mora platiti određeni iznos, od toga naravno ništa. Ja sada imam 20 godina i redovan sam student i koliko znam i dalje bi trebao plaćati za mene. Novaca za odvjetnika nemam,što da radim, kod koga da odem, koje papire trebam nabaviti itd.??

Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zahtjev za ovrhu na plaću općinskom sudu mjesta gdje živite

 

tko je donio rješenje koje spominjete da je u roku od 2 godine dužan isplatit alimentaciju?

 

napišite i pismo s povratnicom ocu te tražite od njega da postupi sukladno obvezi, takvo isto pismo sačvajte kao dokaz

u zahtjev za ovrhu ste vi ovrhovoditelj, a otac ovršenik morate navesti temeljem kojeg rješenja je bio dužan doprinositi za vaše uzdržavanje te dostaviti dokaze(npr. izvodi s banke) da to nije učinio, morate izračunati koliko vam ukupno duguje i navesti pojedinačno za koji mjesec koliko uz zateznu kamatu(14%), navesti gdje je zaposlen ako jest te predložiti provedbu ovrhe na plaći pljenidbom od 1/2 plaće. ako nema primanja onda pljenidba nekretnina ....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija