Jump to content

Kako u KZ postupku na Županij. Sudu dobiti odvjetnika po sl. dužnosti


sportaš123

Preporučene objave

Poštovani.

 

Molim Vas za pomoć. Protiv mog prijatelja i mene se vodi KZ postupak na Županijskom Sudu u Zagrebu.

Prijatelj je prvooptuženi za čl.173.st.2. , a ja sam drugooptuženi za isti član

samo st.1. (posjedovanje opojne droge.

 

Plaća mi je netto: 4000,00 kn, od koje jedva preživljavam, s tim da živim kod roditelja. Nisam nikad kažnjavan.

Nemam novaca da platim i angažiram odvjetnika.

 

Prije nekoliko dana bilo je zakazano prvo Istražno ročište, gdje sam rekao Istražnoj sutkinji da nebih želio ništa iskazivat bez prisustva i konzultacije sa odvjetnikom, no ona je otkazala ročište, rekla da ću dobit novi poziv i izbacila me van.

 

KAKO I NA KOJI NAČIN I OD KOGA DA ZATRAŽIM DA MI SE ZA NAVEDENI KAZNENI PREDMET DODJELI ODVJETNIK PO SLOBODNOJ DUŽNOSTI.

 

HVALA..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

I mene zanima slična stvar, pa da ne otvaram drugu temu.

 

Isto su pokrenute istražne radnje protiv mene i moram na Županijski sud za par dana gdje ću dati iskaz.

 

Negdje sam čuo da pravo na branitelja po službenoj dužnosti mogu dobiti samo nezaposleni. Ja isto tako imam plaću od koje jedva preživljavam jer sam preopterećen kreditima i praktično uzdržavam obitelj (tata u mirovini, mama i brat na burzi, drugi brat radi ali ne dobiva plaću), i zanima me dali mogu dobiti odvjetnika po služ.dužnosti?

 

Išao sam kod normalnog odvjetnika koji je tražio 4-5 000 kn akontacije, samo za početak!

 

Pao sam na guzicu...mislim, nisam blesav...znam da to košta, ali ipak sam mislio da je manje...

 

Trebam mu dati te novce za par dana, a teško ću ih skupiti. A pitanje je koliko će me sve to uopće doći.

 

A ako me ispadne na kraju 50 000kn, onda bi rađe riskirao zatvor nego da dam te silne novce (tj. zadužio bi se za te novce jer ih nemam).

 

Što da radim?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mjesate branitelja po službenoj dužnosti i besplatnu pravnu pomoć.... branitelja po službenoj dužnosti u određenim zakonom o kaznenom postupku predviđenim situacijama imenuje sud ... i to ako je okrivljenik nijem, gluh ili nesposoban se sam braniti, ako je određen pritvor, ako se radi o kaznenom djelu za koje se može izreći kazna zatvora vise od 8 godinea (173. st.1 je do 1 godine), ukoliko se sudi u odsutnosti..... to su sve slučajevi obvezne obrane..... člankom 66. zakona o kazn. postupku predviđeno je postavljanje branitelja po služb. dužnosti i u slučajevima kada obrana nije obavezna ako to posebne okolnosti slučaja opravdavaju a okrivljenik ne može podmiriti troškove obrane.... zahtjev za postavljanje branitelja u tom slučaju može se staviti tek nakon podignuća optužnice a o zahtjevu odlučuje predsjednik vijeća a branitelja postavlja predsjednik suda...... za besplatnu pravnu pomoć u fazi istrage http://www.pravosudje.hr/default.asp?gl=200901290000002

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija