Jump to content

kompleksno ovrsno pitanje hitnoooooooo


robertzg

Preporučene objave

Pozrav,

 

Vozilo

 

Porezna utjeruje dug prijasnjeg vlasnika - ovrhom, dok ja imam kupoprodajni ovjeren u biljeznika, placen porez, i odjavljene knjizice... u moju korist

 

problem je stanje na plociji, stari je vlasnik odjavljen, za mene nikad culi, a pise zabrana otudenja

 

 

2007 kupio auto - potpisani, pravovaljani kupoprodajni od biljeznika, te odjave s mupa

2008 nastupila njemu ovrha (od porezne pod klasom nije ovr, nije na sudu ni fini, za koju ja nisam znao)

2010 - meni je porezna dala da platim porez na auto, da prebacim na sebe, iako bilo je natezanja ali eto naplatili porez na mom oibu auto

2011- ocu registrirat vozilo, nedaju mi se upisat kao vlasnik na mupu, a imam kupoprodajni, odjavu list i knjizice, placen porez....

 

vozilo je bilo dosta razbiveno i zato se nije odmah mislilo na papre

 

zalio sam se policiji, kazu zovite poreznu ne mozemo mjenjat nista jer pise zabrana otudenja

zovem poreznu, ovrhovoditelj napise akt "policja ne zna da sam ja vlasnik, te da im dovezem auto na javnu licitaciju di ga mogu i ja otkupiti"

 

dakle auto kod mene

imam kupoprodajni (potpis prijasnjega vl i biljeznika)

platio sam porez, i papire od odjave i sve seze u 2007, osim poreza iz 2010, dok je ovrha 2008 napisana

i procelnika porezne zvao, izgleda da ce i do celnika doc

 

teski su za ista rjesit, citavu hrvatsku sam ponazivo

 

imate kakve ideje?

 

1. da podignem tuzbu na temelju javih isprava i trazm sudskim rjesenjm upis u knjizicu (za nekretnine pali)

2. tuzim mup za iznos auta da smetaju privatno vlasnistvo, krse svoj zakom o zastiti vlasnistva imam kupoprodajni okad nije bilo ovrhe, i auto je sad na meni, znaci nemam nista s ovrsenikom,

3. idem odkupit svoje auto od porezne, odnosno probat otpisat licitaciju jer je licitacija neisplativa jer je vozilo osteceno...

 

znam da je praksa policije pri kaznama; kad vide ugovor da je auto prodan i doticni (u mojem sl. ovrsenik) nije vlasnik odustanu od naplate kazne

 

ZAKON O VLASNISTVU

Ograničenja na temelju pravnoga posla

 

Članak 34.

6) I kad djeluju i prema trećima, vlasnikova ograničenja, uvjetovanja, oročenja i opterećenja stvari ne utječu na tuđa prava koja već postoje na stvari, osim ako njihovi nositelji na to u pisanom obliku izričito pristanu, a ne utječu ni na prava koja bi u pravnom prometu stekli treći koji nisu znali niti su mogli znati za tu ograničenost, uvjetovanost, oročenost ili opterećenost.

 

logicki je, kako bi vi ovo tumacili

 

da je predmet obicna ovrha na sudu to je lako rijesit nego je porezna i mup, no ne vidim razlog da ne uvaze kupoprodajni na uvid a prije ikakvog zapisa ovrhe, da ne spominjem da je porezna dozvolila naplatu porezne - prijenos vlasnistva

 

ima tko dobrog odvjetnika za ovo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po meni je vrlo jednostavno pitanje.

 

Vi niste vlasnik vozila dok se ne upišete kao takav, imate titulus ali ne i modus, a budući da su ovrhe upisane prije nego ste vi upisani kao vlasnik, teško da ćete se moći izboriti za svoj auto. Eventualno u ovršnom postupku dokazivati da se ovrha ne može provesti na vozilu jer ono nije vlasništvo ovršenika, ali nekako mislim da su tu jako tanke šanse.

 

lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

ako sam dobro razumjela:

-ugovor o kupoprodaji vozila iz 2007.

-ovrha iz 2008.

zabrana otuđenja kao sastavni dio ovršnog prijedloga, normalno

vrlo jednostavno, uložite prigovor treće osobe, sud će vas upututiti da u roku od 15 dana pokrenete parnicu kojom ćete bez problema (kupoprodajnim ugovorom) dokazati da ste prije pokretanja ovrhe protiv prijašnjeg vlasnika vozila stekli vlasništvo nad predmetnim vozilom iako ono nije bilo upisano u upisnik vozila, nikakav ponovni otkup unutar ovršnog postupka ne dolazi obzir, sud će ovrhu nad vozilom proglasiti nedopuštenom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Znači, ako je kupoprodajni ovjeren prije upisa privremene mjere i ovrhe u mupu - prvo, mislim da moraš u poreznu (odjel za ovrhu). ako je zabrana otuđenja na autu upisana u mupu, auto bi trebao biti popisan i procijenjen zapisnikom u poreznoj.ako je, tu ces najvjerovatnije trebati odvjetnika da im podnese zahtjev za izuzimanje vozila sa zapisnika, ujedno i sa ovrhe, naravno uz priloženu svu dokumentaciju, posebno kupoprodajni. ako odbiju, PO SLUŽBENOJ DUŽNOSTI MORAJU te uputit da u roku od 8 dana podneseš nadležnom sudu Tužbu za dokazivanje prava vlasništva.(pročitaj malo ovršni zakon i opći porezni jer porezna radi prema njemu)budući da imaš kupoprodajni, on je na svakom sudu zakon, i mislim da ti nitko od sudaca neće osporit pravo vlasništva, bez obzira što nisi upisan u mupu kao vlasnik i u knjižicama, ako ne na općinskom, dobit ćes na županijskom sigurno.PROBLEM-dužina spora na opć sudu oko god.dana

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija