Jump to content

Dokumenti na uvid


Dirk23

Preporučene objave

Pozdrav svima.

Nedavno sam imao situaciju, di sam parkirao auto, uz cestu, ne ometajuci promet ni pjesake, i skoknuo u fast po hranu.

Izlazim van, i policajac sa dvije vjezbenice, vadi blok.

Rekao sam mu odmah da je auto moj, i da sada idem, a on meni, vozacku i prometnu. Dam mu na uvid, sve u redu, i pita dali sam voljan platiti, kazem da ako bas moram, da jesam, i on mi kaze, koliko cemo, 300 ili 500, ja sam ga samo pogledao, i rekao mi je, ajde vazi dalje.

E sada, mene zanima pod 1, dali on ima pravo mene traziti vozacku ili prometnu iako me nije zatekao da vozim?

Pod 2, sta bi bilo, da nesto nije bilo u redu, dali bi se mogao vaditi na to da u trenutku trazenja svega na uvid, nisam upravljao vozilom?

Pod 3, sta mu znaci to, koliko cemo, 300 ili 500??

I pod 4, dali je on mogao nesto napisati, dok sam ja bio unutra, nisam dobio nikakav papir.

 

To su bila pitanja, a sada ono sta se desilo drugi dan.

Sjedim u tom istom fastu, ispred kojega me je legitimirao, i vidim gospodina sa vjezbenicama kako patrolira, i zapazi auto nepropisno parkiran, kao jucer moj, ali sa razbijenim prednjim farom i zmigavcem, znaci neispravan, i pocne vaditi blok, kada se pojavi damica, i uz ugodan razgovor, skuzio sam da je ugodan po osmjesima, ona samo uđe u auto i ode, bez prikazivanja dokumenata, bez icega, iako je auto bio neispravan, pa cu se opet zapitat, dali je zakon, stvarno jednak za iste?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pod 1,

Rekao sam mu odmah da je auto moj, i da sada idem, a on meni, vozacku i prometnu.

 

Ako ste mu rekli da je auto vaš, zašto policajac ne bi smio tražiti dokumente na uvid. Uostalom to je njegovo pravo i dužnost.

 

 

Pod 2,

Pod 2, sta bi bilo, da nesto nije bilo u redu, dali bi se mogao vaditi na to da u trenutku trazenja svega na uvid, nisam upravljao vozilom?

 

Zanimljiva bi bila priča koju biste "složili policajcu".

 

Možda bi tek onda platili kaznu. Što biste mu rekli? Tko je vozio?

 

Pod 3 i 4,

Pod 3, sta mu znaci to, koliko cemo, 300 ili 500?? I pod 4, dali je on mogao nesto napisati, dok sam ja bio unutra, nisam dobio nikakav papir.

 

Vjerojatno nije napisao ništa u smislu naplaćivanja novčane kazne. To je najvjerojatnije bilo usmeno upozorenje da ne parkirate na mjestu gdje vi mislite da ne ometate promet.

 

Postoji Pravilnik o izdavanju pisanog ili izricanju usmenog upozorenja gdje u čl.2 piše ovako:

 

Kada policija tijekom obavljanja poslova nadzora utvrdi da je počinjen prekršaj za koji je propisana samo novčana kazna do 1.000,00 kuna, osobito lake naravi i da počinitelj nije prije činio slične prekršaje može počinitelju prekršaja izdati pisano upozorenje ili izreći usmeno upozorenje.

U smislu ovog Pravilnika, prekršajima osobito lake naravi smatraju se prekršaji kojima nije izazvana opasnost niti je nastala šteta za druge osobe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija