Jump to content

nevjerovatna ovrha!?!


damircvx

Preporučene objave

dakle, moja majka je nakon smrti mog oca, a stekavši pravo na mirovinu, odlučila koristiti mirovinu mog oca-obiteljsku mirovinu! od tada je prošlo 8 godina i tek prilikom isplate zadnje mirovine, uvidjela je da joj je ovrhom oduzeta trećina mirovine-oko 1000 kuna! naknadno smo saznali da je otac bio sudužnik nekom čovjeku koji sada ne plaća kredit i da banka ima pravo ovrhom naplatiti dugovanje?! inače, radi se o braniteljskoj mirovini, a banka je poštanska b. molim vas ako imate bilo kakve vezane informacije da mi odgovorite jer stalno dobivamo oprečne informacije i od pravnika i od službenika banke! unaprijed se zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

damircvx je napisao:

dakle, moja majka je nakon smrti mog oca, a stekavši pravo na mirovinu, odlučila koristiti mirovinu mog oca-obiteljsku mirovinu! od tada je prošlo 8 godina i tek prilikom isplate zadnje mirovine, uvidjela je da joj je ovrhom oduzeta trećina mirovine-oko 1000 kuna! naknadno smo saznali da je otac bio sudužnik nekom čovjeku koji sada ne plaća kredit i da banka ima pravo ovrhom naplatiti dugovanje?! inače, radi se o braniteljskoj mirovini, a banka je poštanska b. molim vas ako imate bilo kakve vezane informacije da mi odgovorite jer stalno dobivamo oprečne informacije i od pravnika i od službenika banke! unaprijed se zahvaljujem

 

Morate najprije saznati na temelju kojeg dokumenta (pretpostavljam da banka ima ovršnu ispravu koju je potpisao Vaš pokojni otac) se vrši zapljena mirovine Vaše majke. Malo je čudno da nije na adresu Vaše majke stigla nikakav dopis vazano za zapljenu mirovine, a prethodno i opomene da dužnik ne otplačuje kredit.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

postavite pitanje na forumu prava branitelja. što se tiče obiteljske mirovine na njoj se nemogu naplatiti dugovanja vašeg oca jer mirovina nije nasljedna već pravo vaše majke koje je stekla u suživotu sa vašim ocem. banka se može naplatiti samo iz nasljedstva i ostavine koje je ostavio vaš otac i to svim nasljednicima u jednakim iznosima. obiteljska mirovina nije nasljedstvo već pravna stečevina.

 

sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija