Jump to content

Privatna tužba


Blue111

Preporučene objave

Nadam se da postavljam temu na pravom mjestu. Ovako... muž mi je osuđen za teško kazneno djelo i trenutno služi kaznu. U međuvremenu je stigla privatna tužba u kojoj se od njega traži 150000 kuna. Jedinu imovinu koju ima je automobil. Sad me zanima da li je moguće da on taj automobil proda nekome tijekom postupka (sutra je prva rasprava na sudu) ili je za to već kasno?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Blue111 je napisao:

Nadam se da postavljam temu na pravom mjestu. Ovako... muž mi je osuđen za teško kazneno djelo i trenutno služi kaznu. U međuvremenu je stigla privatna tužba u kojoj se od njega traži 150000 kuna. Jedinu imovinu koju ima je automobil. Sad me zanima da li je moguće da on taj automobil proda nekome tijekom postupka (sutra je prva rasprava na sudu) ili je za to već kasno?

moguće je,i neka to učini što prije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

A što ako sud presudi da je okrivljenik dužan isplatiti oštećeniku tih 150.000 kn? Hoće li okrivljenik kad-tad to morati platiti (npr. ako se zaposli za 3 ili za 5 godina)? Drugim riječima, provodi li se ovrha "jednokratno" ili "traje" sve dokle god se ne namiri dug (teorijski do kraja dužnikovog života)? To me uvijek zanimalo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 7 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija