Jump to content

Dječa nasljedna prava


tea123

Preporučene objave

Zanima me da li me majka može izbaciti iz stana koju glasi na nju, u kojem živim 2 i pol godine, plaćam režije, u koji sam uložio oko 80 000 kuna, ali uloženo se odnosi na namještaj, kuhinju, ugradbene ormare, jer je stan bio nov ali ne nemješten... Kakva su moja prava? da li uopće imam neka prava????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tea123 je napisao:

Zanima me da li me majka može izbaciti iz stana koju glasi na nju, u kojem živim 2 i pol godine, plaćam režije, u koji sam uložio oko 80 000 kuna, ali uloženo se odnosi na namještaj, kuhinju, ugradbene ormare, jer je stan bio nov ali ne nemješten... Kakva su moja prava? da li uopće imam neka prava????

 

Da, ali vi imate pravo zahtjevati (sudski) uloženo u stan!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vzusrcu je napisao:

Da, ali vi imate pravo zahtjevati (sudski) uloženo u stan!

 

Zahvaljujem, a da li kao dijete imam kakva prava na majčine nekretnine, da li ju mogu nekako spriječiti da proda nekretninu? Naime, moja majka ima na svoje ime kuću i dva stana, kuću iznajmljuje, u većem stanu živi a manji je "dala" meni, ali još uvijek glasi na nju. Da li ju mogu nekako spriječiti da samo tako rasprodaje nekretnine?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vlasnik nekretnine slobodno raspolaže nekretninom.

ima ograničenja ako je sklopljen ugovor o najmu .

korisnik nekretnine koji je ulagao u nekretninu i time povečao njenu vrijednost može od vlasnika nekretnine tražiti povrat uloženog u nekretninu (ako posjeduje račune )

korisnik nekretnine koji je ulagao u nekretninu radi redovitog održavanja a nije plaćao najam nemože tražiti povrat sredstava .

 

 

roditelji nemaju zakonsku obvezu brinuti se o punoljetnom djetetu (podrazumjeva i stambeno zbrinjavanje).

 

to što roditelj daju djeci da koristi njihovu nekretninu je njihova želja da pomogn djetetu.

ako se nekretnina koristi bez ugovora o najmu

vlasnik nekretnine može u svakom trenutku tražiti od korisnika sklapanje ugovora o najmu ili iseljenje iz nekretnine.

pritom nije zakonski vezan roditeljskom obvezama (za punoljetno djete)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija