Jump to content

pravo služnosti. molim vas hitno mi je


taxo

Preporučene objave

Suprug mi je nedavno umro. Zakazana je ostavinska. Pokojni suprug je darovnim ugovorom ostavio stan kćeri iz prvog braka uz moje pravo služnosti doživotnog uživanja. Taj ugovore je potpisan između njih dvoje bez mojeg znanja i suglasnosti prije 10 godina. U tom stanu smo živjeli samo mi, 30 godina (u braku). I dalje ovdje živim, samo ja.

 

Njegova kćer sad nenajavljeno dolazi k meni, izjavljuje da može doći u u stan kad god poželi i da ne smijem u stanu ništa mijenjati? Da li je to istina? Molila bih da mi točno netko pojasni 'pravo služnosti doživotnog uživanja' i da li ja primjerice stan mogu iznajmiti nekada ako promjenim prebivalište? Da li na ostavinskoj mogu priložiti taj njihov ugovor kao dar, i da uđe u ostavinsku? Može li se osporiti i da traqžim nužni dio?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da bi se osnovalo pravo služnosti, treba suglasna volja vlasnika nekretnine i ovlaštenika.

Dakle, ugovor ste trebali potpisati i vi. Budući da niste, služnost nije ni nastala.

Ako smatrate da je vaš nužni dio povrijeđen, tada tražite na ostavinskoj raspravi da se vaš nužni dio namiri iz tog dara.

Ako ste vi i kćer jedine nasljednice, vaš nužni dio iznosi 1/4 onoga što bi vam inače pripalo da nema tog darovanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija