Jump to content

Kobre


ostavljen1970

Preporučene objave

Molim vas da mi odgovorite koliko dugo "kobre" snimaju, da li se ta snimka arhivira i prilaze na Sudu?

Sto ako je prometni prekrsaj isprovociran suludom voznjom "kobri" koje tjeraju vozace na prekrsaj kako bi izbjegli nesrecu, a onda kaznjavaju te iste koji su bili prisiljeni instiktivno reagirati malim povecanjem brzine jer im se "netko" opasno zaletavao odozada??

Da li se isprovocirani prekrsaj uopce smatra prekrsajem???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Brzina se snima 200 ili 300 m, u praksi ta se udaljenost pređe u vremenskom razdoblju od 3 do 8 sekundi.

 

Snimka se čuva i prilaže sudu kao dokaz u postupku.

 

Sud će zanimati vaša brzina kretanja vozila, a ne način postupanja policije, jer u to nemaju niti pravo ulaziti.

 

Za vozila policije ne vrijede ograničenja brzine, ako to smatrate nepravednim obratite se zastupniku Hrvatskog sabora sa liste za koju ste glasali da predloži promjenu Zakona o sigurnosti prometa na cestama, a ako to smatrate neustavnim predložite Ustavnom sudu da preispita ZSPC sa ustavom.

 

Mene osobno nitko ne može odzada natjerati da povećam svoju brzinu kretanja.

 

Mene osobno nitko ne može isprovocirati da počinim prometni prekršaj, mogu ga namjerno počiniti samo iz krajnje nužde.

 

Brzina kretanja se mora povećati u tri slučaja i to zbog:

1. propisa o najmanjoj dozvoljenoj brzini kretanja,

2. prometnog znaka,

3. znakova koje daju policijski službenici prilikom upravljanja prometom na cestama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija