Jump to content

Rješenje o zamjeni novčane kazne za zatvor-hitno


homer12

Preporučene objave

Pozdrav,

dobio sam od prekršajnog suda rješenje ( temeljem čl. 152 st. 5) u kojem piše da se novčana kazna od 4400 kuna pravomoćnom i izvršnom presudom prekršajnog suda u Zagrebu zamjenjuje kaznom zatvora od 15 dana. U obrazloženju piše da sam pravomoćnom i izvršnom presudom prekršajnog suda u Zagrebu od siječnja 2009. kažnjen sa iznosom 4400 kuna koju sam bio dužan platiti u roku od 15 dana (ovo rješenje mi je došlo 5.3.2011).

 

E sad, ne znam o čemu se radi, jer nikad nisam dobio rješenje u kojem piše da moram platiti 4400 kuna.

Ali 2006 sam dobio prekršajni nalog zbog nevezivanja pojasa, na koji sam se žalio, da bi u siječnju 2008 dobio poziv na ispitivanje radi istog na koji sam se isto žalio (imam potvrde da sam poslao te žalbe). Na zadnju žalbu nikad nisam dobio odgovor. Nije valjda da je ovo rješenje povezano sa ovim iz 2006 godine.

Nije mi jasno kako mogu biti osuđen jer nisam platio nešto što nikad nisam dobio da platim (tih 4400 kuna).

 

Imam 3 dana za žalbu, tj. još sutra. Pomagajte!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pođite na sud i vidite o čemu se radi.

 

Niste jedini kojemu se to događa.

 

U zadnje vrijeme vlada mišljenje da se odbijanjem preuzimanja pošte može izbjeći odgovaranje za razno-razna nedjela, ali ako predmet dobije spretan policajac i sudac, počinitelj vrlo lako propusti sva prava na obranu i završi u zatvoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija