Jump to content

stanarsko pravo jednako kao vlastita imovina?


robi65

Preporučene objave

Molim pomoč ,radi se o slijedečem,sa pomajkom i sada pokojnim ocem živio sam u zajedničkom domačinstvu, u stanu u kojem je nosioc stanarskog prava bila pomajka.1994. godine uz njenu i očevu suglasnost,kao član zajedničkog domačinstva ja sam podio zahtjev za otkupom navedenog stana.Te sam slijedom toga na kraju isti i otkupio od grada zagreba,koji je bio vlasnik stana,i tako postao i legalni vlasnik istog.Sada nakon smrti moga oca u postupku ostavine ,pomajka je zatražila utvrđivanje bračne stečevine,angažirala je odvjetnika i prijeti mi da ču ostati bez vlastitog stana ,pošto tvrdi da je stanarsko pravo bila njezina vlastita imovina ,te da ona ima pravo na stan koji sam ja legalno otkupio uz njezinu i očevu suglasnost.Može li se pojam stanarskog prava ,to jest nosioc stanarskog prava ,podvesti pod vlastitu imovinu,te kao takav uči u ostavinsku masu kod postupka utvrđivanja bračne stečevine,i to nakon što mi je legalno dana suglsnost za okup , i nakon što sam ja več 11 godina vlasnik tog istog stana,to jest od 1998.godine ,kad je sklopljen kupoprodajni ugovor između mene i grada Zagreba ,hvala na odgovoru,sa poštovanjem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija