Jump to content

Porez na kucu za odmor


Slaven33

Preporučene objave

Pozdrav!

Da li mi moze netko odgovoriti na slijedece pitanje.

Dobio sam rjesenje o placanju poreza na kucu za odmor 20.02.2011. za tekucu godinu 2011. Otisao sam u opcinu i prijavio prebivaliste 25.02.2011. I prenamjenu objekta u kucu za zivot, odnosno stanovanje. bez obzira na prijavu, i dalje stoji rjesenje o placanju poreza kuce za odmor?!

1. Zasto je zakon takav da se porez placa unaprijed??

2. Ako sam prijavljen u drugom mjesecu da zivim u objektu, zasto mi obracunavaju porez za ostalih 10 mjeseci??

3. Na koji nacin da "izbjegnem" placanje poreza za 12 mjeseci, odnosno ostalih 10 mjeseci??

4. Da li na osnovu prijave prebivalista u 2 mjesecu tekuce godine imam pravo povrata poreza??

5. ili da se jednostavno pomirim sa time da me je opcina opeljesila i olaksala dzep...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slaven33 je napisao:

Pozdrav!

Da li mi moze netko odgovoriti na slijedece pitanje.

Dobio sam rjesenje o placanju poreza na kucu za odmor 20.02.2011. za tekucu godinu 2011. Otisao sam u opcinu i prijavio prebivaliste 25.02.2011. I prenamjenu objekta u kucu za zivot, odnosno stanovanje. bez obzira na prijavu, i dalje stoji rjesenje o placanju poreza kuce za odmor?!

1. Zasto je zakon takav da se porez placa unaprijed??

2. Ako sam prijavljen u drugom mjesecu da zivim u objektu, zasto mi obracunavaju porez za ostalih 10 mjeseci??

3. Na koji nacin da "izbjegnem" placanje poreza za 12 mjeseci, odnosno ostalih 10 mjeseci??

4. Da li na osnovu prijave prebivalista u 2 mjesecu tekuce godine imam pravo povrata poreza??

5. ili da se jednostavno pomirim sa time da me je opcina opeljesila i olaksala dzep...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija