Jump to content

Brisovno očitovanje - obavijest strankama


Pao_Smarsa

Preporučene objave

Od općinskog suda sam dobio rješenje o brisovnom očitovanju, da se briše teret tj. hipoteka sa stana jer sam otplatio kredit, na kraju rješenja je navedeno da će se ono dostaviti meni, banci i Ministarstvu financija, Poreznoj upravi.

 

Zanima me da li trebam očekivati još kakve troškove od strane porezne uprave tj. zašto se to rješenje o brisanju tereta šalje i poreznoj?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Članak 121.

(1) Rješenje kojim se dopušta potpuno ili djelomično brisanje nekoga upisa dostavlja se i svim

osobama koje imaju uknjižena ili predbilježena prava na onom pravu čije se potpuno ili djelomično

brisanje rješenjem dopušta.

(2) Rješenje o uknjižbi ili predbilježbi kojima se zalažu ili ustupaju već upisana prava trećih osoba

dostavlja se i vlasniku nekretnine.

(3) Rješenje o predbilježbi izdano povodom prijedloga koji je podnio navodni opunomoćenik čija

punomoć nije valjana za uknjižbu dostavlja se i opunomoćitelju.

(4) Rješenje o uknjižbi ili predbilježbi vlasništva dostavlja se i založnim vjerovnicima.

(5) Rješenje o ispravku upisa dostavit će se osobama kojima se dostavlja i rješenje o upisu.

(6) Rješenja zemljišnoknjižnoga suda nužna za postupanje tijela nadležnoga za katastar zemljišta, u

granicama njegove nadležnosti, dostavljaju mu se po službenoj dužnosti.

(7) Rješenja zemljišnoknjižnog suda o upisima izvršenim u svezi sa stjecanjem nekretnina i prava

na nekretninama koja podliježu poreznoj obvezi, kao i rješenja kojima se zasniva ili prestaje

založno pravo, moraju sadržavati osobni identifikacijski broj od dana njegove dodjele, te se ista po

službenoj dužnosti dostavljaju nadležnoj poreznoj upravi.

 

ma samo formalnost

Zakon o zemljišnim knjigama ( N.N. 91/96, 68/98, 137/99, 73/00, 114/01, 107/07, 152/08)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija