Jump to content

Razvrgnuće suvlasništva dogovorom


bugo2009

Preporučene objave

Vlasnik sam 3/4 stana ,a sestra 1/4.

Dogovorili smo isplatom rješiti razvrgnuće suvlasništva.

U banci sam riješio sve formalnosti oko podizanja stambenog kredita za isplatu, platio sve troškove,i kad je još trebalo potpisati kupoprodajni ugovor sestra se predomislila

te zatražila još novaca na koje ja nisam pristao jer je iznos o kojem smo se dogovorili za 10000,00 eura bio veći od trenutno tršine cijene nekretnine.

Odustao sam od kredita i pritom imao određene troškove.

Nakon nekoliko dana ona se opet javila te rekla da prihvaća prethodno dogovorenu cijenu sa napomenom ako je odmah ne isplatim da će tražiti sudsku prodaju stana.

Pošto treba opet neko vrijeme za ishodovati stambeni kredit te platiti određene radnje, pitam! dali netko može da se ponaša na takav način bez ikakvih sankcija po njega , jer tko mi garantira da mi opet neće napraviti isti scenario.

U slućaju daljnjeg takvog ponašanja dali ja mogu brzo i efikasno prijedlogom za razvrgnućem suvlasništva isplatom to riješim brzo i sa malo dodatnih troškova.

Što na to kaže sudska praksa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

 

Za razvrgnuće suvlasničke zajednice isplatom ili prodajom trebate imati procjenu vrijednosti stana učinjenu od nadležnog vjaštaka .

 

Pokušajte sklopiti sporazum o razvrgnuću u kojemu ćete i utvrditi određene sankcije za prekršitelja sporazuma . Upozorite sestru da Vam je njezino ponašanje prouzročilo nepotrebne troškove .

Uvijek je najbolje i naj isplatljivije dogovoriti se ,zaboravite taštinu i idite ispočetka .

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ude je napisao:

Poštovani !

 

Za razvrgnuće suvlasničke zajednice isplatom ili prodajom trebate imati procjenu vrijednosti stana učinjenu od nadležnog vjaštaka .

 

Pokušajte sklopiti sporazum o razvrgnuću u kojemu ćete i utvrditi određene sankcije za prekršitelja sporazuma . Upozorite sestru da Vam je njezino ponašanje prouzročilo nepotrebne troškove .

Uvijek je najbolje i naj isplatljivije dogovoriti se ,zaboravite taštinu i idite ispočetka .

 

Pozdrav !

 

evo, da se pridružim: imam identičnu situaciju i interesira me: da li manjinski vlasnik MORA prodati svoj dio nekretnine? što ako on ne želi prodati? logično bi bilo da se ne može prisiliti na prodaju. opet, to je nepravedno, jer onaj koji koči razriješenje suvlasničkog odnosa koči drugoga. na kraju, oboje ne moraju stanovati u stanu, jer se isti ne etažira i onda imaš nešto, a nemaš ništa. što kada dogovor nije moguć? što zakon predviđa u tim situacijama?

konkretno ja: imam suvlasništvo (većinsko) i ne mogu živjeti u njemu nego sam podstanar, a druga strana ne želi kupiti moj ni prodati svoj dio u nekretnini koja je jako vrijedna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija