Jump to content

Zastara komunalne naknade


bozana23

Preporučene objave

dobila sam opomenu u 1.mjesecu 2011. od tvrtke za odvoz komunalnog otpada za nekakav dug iz 2007..naravno, sada su mi prestalo odvoziti otpad, dok to ne platim..pa me zanima da li sam dužna to dugovanje podmiriti...i zašto sam tek nakon 3 godine dobila opomenu..oni su sebi zatvarali račune kako sam ja plaćala pa je po njihovom to dug za 2010., a ja imam sve uplatnice od 2008.-2010. ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

ne trebate platiti. Napišite im žalbu - prigovor baziranu na

temelju (mog omiljenog) članka 24. Zakona o potrošačima:

 

''Tražbina naknada za javne usluge, kao i za sve troškove kućanstava koji se plaćaju u stalnim mjesečnim ili kvartalnim iznosima, zastarijeva za jednu godinu''

 

''U smislu ovoga Zakona javnim uslugama smatraju se distribucija električne energije, opskrba električnom energijom, distribucija plina, opskrba plinom, distribucija toplinske energije, opskrba toplinskom energijom, opskrba pitkom vodom, odvodnja i pročišćavanje otpadnih voda, prijevoz putnika u javnom prometu, poštanske usluge, održavanje čistoće, odlaganje komunalnog otpada, održavanje groblja i krematorija i prijevoz pokojnika, obavljanje dimnjačarskih poslova i javne telekomunikacijske usluge.'i

 

Imala sam ja jedan sličan slučaj, evo ti odmah spremno samo upiši svoje rokove i iznose:

 

(ja sam im gore nešto drugo pisala, pa..)

....... zašto u protekle tri godine redovitih slanja računa nikada niste spomenuli predmetni iznos dugovanja, kao i zatezne kamate.

Obzirom na sve navedeno, podsjećam Vas da, u skladu sa člankom 24. Zakona o potrošačima, tražbine naknada za javne usluge, kao i za sve troškove kućanstava koji se plaćaju u stalnim mjesečnim ili kvartalnim iznosima (uključujući naknadu za komunalni otpad), zastarijevaju za jednu godinu. Kako sami tvrdite da se dugovanje odnosi na račune iz 2007. godine, a kako svojim postupanjem niste prekinuli taj rok, očito je da nemate pravo potraživati taj iznos obzirom da su tražbine zastarjele.

Također, izvršili ste prekršaj postupivši suprotno odredbama članka 26. istog zakona obustavivši davanje usluge.

 

Napominjem i to da se svi računi koje dostavljate u zadnjih godinu dana uredno plaćaju.

 

I još malo uredi i to je to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija