Jump to content

Pristup informacijama


gardist1

Preporučene objave

Trebaju mi neki podaci iz Prostornog plana Općine,konkretno

 

1.karta gdje je prikazana zelena zona

2.Podatak da li se u zelenoj zoni može legalizirati tj postojati farma muznih krava.

3.I koliko krupnih životinja se smije držati na jednog građevinskoj čestici.

To mi treba jer sa susjedom vodim spor u vezi farme koju je napravio tj improvizirao od šupa ,štagljeva za siejno i sl.,nema nikakih uvjeta čak ni septičke jame a ima 66kom svinja i goveda.I to staršno smrdi da se ne može živjeti okolo 200m.

 

Problem je što je načelnik Općine prijatelj s dotičnim i sumnjam da mu je ovaj dao mig pa možda čak i papir da to može napraviti, i da mi neće htjeti dati te podatke koje bi ovoga i onoga ugrozile.

 

Naime preko svojih kanala sam doznao..tj imam sve dokumente(ali nisu službeni bez potpisa i pečata)

1.da se farma nalazi u zelenoj zoni,

2.da u zelenoj zoni nisu dozvoljeni objekrti koji zagađuju okoliš

3.Da se na jednoj građevinskoj čestici smije držati najviše 15 kom krupne stoke i za to mora imati uvjete tj septičku jamu itd..

 

Zaključak da li mi je Općina dužna službeno dati te podatke,i ako to ne učini u propisanom roku od 15 dana kome se mogu žaliti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Vidim da mi nitko ne želi pomoći ali nema veze možda se ipak netko smiluje

Poslao sam zahtjev kako sam gore napisao.

Nisam dobio pismeni odgovor već usmeni preko treće osobe.

U smislu neka to ne diram to,i da je spomenut afarma što se tiče Prostornog plana u redu,a ja i on znamo da nije.

Zato mi to ni neće pismeno napisati kao što sam tražio.

 

Što da radim ,komu da se žalim.

Kako doći do te informacije kad ovaj to neće dati tj još tvrdi suprotno i neistinito..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

1.

U Uredu za prostorno planiranje grada zatražite kopiju prostornog plana za taj dio. (To se dobije odmah ,službenik će Vam isprintati tu kopiju )

 

2. U Uredu za urbanizam predajte pismeni zahtjev kojim tražite namjenu za to zemljište .Točno trebate navesti katastarsku česticu ,ZK.ul. i KO (katastarsku općinu).

Zahtjevu se prilaže taksa od 70 kuna .Uredi obično imaju formular koji ispunjavate :

U odgovoru treba biti točno opisana namjena zemljišta,što Vam može pomoći u sudskom postupku.

 

3. Vi možete podnijeti prijavu sanitarnoj inspekciji.

 

 

U sudskom postupku možete tražiti zaštitu Vaših vlasničkih prava radi štetnih imisija u obliku nesnosnog smrada ,jer Vam se time onemogućava normalno korištenje Vašeg vlasništva,što predstavlja ujedno i zloupotrebu susjedskih prava .

 

4. Pročitajte u Zakonu o obveznim odnosima poglavlje

štetne imisije

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala poštovani ude na trudu i informacjama.

Samo one (većina)nisu primjenjive u mom slučaju.

 

Naime ,moja općina(sastoji se od devet sela) nema ni ured za prostorno planiranje niti ured za urbanizam,niti službenice smiju išta dati bez odobrenja načelnika(ma ne smiju ni u wc otići iz kancelarije da mu se ne jave).

Totalna baraba i idiot koji nema veze s zakonom niti jednim propisom,niti zna što u tom planu piše.

A za Zakon o pravu na pristup informacijama nije ni čuo da postoji.

Najgore u svemu je što je na x pozicija u državi u kojima ljudima može zagorčati život i svi ga se boje.

Tipičan Sanaderov načelnik(čak bi rekao "mali Sanader" samo što ovome još nije nitko stao za vrat.

Cure koje tamo rade znaju jer su pravnice i sve su mi htjele dati, međutim taj idiot im neda da mi to daju i napišu jer kako sam saznao kaže da će izgubiti glasove seljaka(s njima je u koaliciji) ako nekoga od njih pritisne da se moraju pridržavati zakona.

 

Odnosno za njega zakoni i pravna država ne postoji nego je on "Bog" i kako on kaže to je zakon.

 

Ne znam jedino da odem u županiju da tamo tražim ,jer oni imaju urede koje ste naveli,vjerojatno imaju i kopije Prostornih planova pa mi oni daju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što se tiče sanitarne inspekcije ,bio sam oni kažu nisu nadležni za privatne objekte.

Bio sam kod veterinarskog inspektora koji je spomenutom seljaku naredio da sredi stanje,napravi septičku i legalizira farmu .

Ovaj nije ništa napravio već godinu dana,zvao ponovo inspektora i on mi kaže da mu je ovaj rekao da nema novaca za septičku ali hoće legalizirati farmu tj podnio je zahtjev.

I što je najgore saznao sam da mu hoće legalizirati i sad ja pod hitno trebam dokumente iz prostornog plana da je to zelena zona i da tu ne može biti farma niti u naseljenom mjestu smije držati više od 15 kom(po važečem prostornom planu),ali općina mi ne želi dati ..

Ako ovaj legalizira sve to onda je gotovo ,svršen čin mogu se samo iseliti iz tog mjesta ,kao što se iselilo već dvoje susjeda od kojih je otkupio pošto pošto kuće i grunteve( za to ima novaca).

Dakle kupio je grunteve i s lijeve i desne strane jedino se još mene treba rješiti koji sam preko puta.

 

Ne mogu vjerovati da čovjek u ovoj državi nema mogućnost pravne zaštite,nego se mora seliti i prodati kuću jer nitko ne poštiva zakon.

Pravna država faktički ne postoji,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija