Jump to content

privremeno rjesenje


jado

Preporučene objave

Evo danas stiglo privremeno rjesenje da invalidnost postoji i dobio profesionalnu nesposobnost za rad,na rok od dvije godine do sijecnja 2013 kada bi trebao ponovo izici pred vjestaka u mirovinskom.

Pise da ce se visina mirovine odredti kasnije kad se prikupi cijelokupna dokumentacija.

Naime ja odlazim u mirovinu nakon 2 godine bolovanja iz radnog odnosa.Firma mi nije platila doprinose na placu 4 godine a tako i uplate u 2. stup mirovinskog.Place ne isplacuju redovito u zaostatku su nekih 7-8 mjeseci.

Sada sta da ocekujem od iznosa mirovine,

- dragovoljac

- pricuvna postrojba

- sudjelovanje od 07.91 do 05.94

- dobar ratni put

- pricuvni natporucnik

- pomocnik zapovjednika za obavjestajne poslove(izvidjac)

- ptsp,psorijaza,psorijaticni artritis,ulkusna bolest,stitnjaca,nalazi reg. centra i bolnicki.

- Bez hrvi

- 29 godina staza u firmi bez sudj. u ratu

- 49 godina

- placa cca 3500 kn(bolovanje zadnje 2 god 2160 kn)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pošto je bez HRVI, mirovina će biti civilna invalidska.

 

Sa navršenih 65 godina života imati češ pravo na najnižu braniteljsku mirovinu koja sada iznosi oko 2300 kn, do tada ova civilna invalidska mirovina ne vjerujem da će ti biti veća od 2000 kn ( 1400 do 2000 kn ), ako bude veća od toga super , ali se nemoj nadati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

medeni66 je napisao:

Ja sam dobio slično rješenje (bez izračuna), samo ne piše privremeno. Kontrolni pregled siječanj 2013. Da li to znači da nam onda mogu ukinut tu profesionalnu mirovinu??

 

da, možeš izgubiti pravo na mirovinu ako vještak utvrdi da si ozdravio i da više ne postoje stvari koje smanjuju tvoju radnu sposopnost....

...ako se redovito liječiš i piješ propisane terapije, nećeš imati problema ....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dambac je napisao:

u cemu je razlika (invalidska mirovina hrvatskog branitelja,profesionalna nesposobnost za rad)

i privremena to sta se pise u temi.

 

 

Privremeno rjesenje je sve do momenta dok ne dodje rjesenje konacno sa obracunom iznosa kolika je mirovina, dakle to iz Hzmo se salje radi rjesavanja papira u firmi i kao pokrice za osobnog lijecnika na osnovu kojeg on tj. revizor prekida bolovanje ako si u radnom odnosu.

Mislim da bi to otprilike bilo tako mozda je netko upuceniji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija