Jump to content

Ratni put?


rozenica

Preporučene objave

rozenica je napisao:

Bio sam u 1 gardijskoj brigadi od 91,,u mirovini sam profesionalnoj,,ali me interesira gdje mogu zatražiti ratni put da mi ga daju da ga imam kod sebe i dali je to moguće,,ako ti zatreba u neko dogledno vrijeme da ga imam kod sebe?

Hvala

 

negdje 2006 godine ured za obranu je zatražio moj ratni put a i ja sam zatražio za sebe isto ratni put i dobio sam jedan ja i to original i jedan je dobio ured za obranu isto original.

Ratni put je pisan po ratnim dnevnicima jedinice a potpisao ga je tadašnji aktualni načelnik PU .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mapa rozenica kompa dečki ja sam moj ratni put dobio 2010g iz Karlovca mogu vam reći da na papiru ništa ne piše osim u kojoj sam brigadi bio otkad--dokad i da mi je život bio ugrožen bla bla bla obični papir na kojem ništa ne piše ja ga imam doma volio bih da mogu vidjeti nečiji ratni put na kojem piše vjerojatno puno više nego na mojem ovakvi izgleda da su napisani i izštampani u par tisuća primjeraka pa samo napišu ime i prezime nešto slično kada su djelili spomenice o spomenicama samo mogu reći da sam ih ja dobio dvije eto koliko su vodili evidenciju

P,S

osobno ga ne možeš dobiti ali ga može dobiti umjesto tebe ili mene netko sasvim stoti nije bitno tko ali je bitno da papir prije nas samih mogu drugi vidjeti

 

POZDRAV BRANITELJIMA :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i ja sam dobio ratni put, imam ga doma u originalu ali tada su ga još tada potpisivali zapovjednici brigada, gdje piše od dana do dana bio na tom terenu, bolovanje koliko dana, dužnosti koje obnašao, pogibeljne situacije, uglavnom ratni put je na dvije stranice, stvarno je perfektno napisan, a podaci na terenu su izvađeni iz liste za plaču

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

rozenica je napisao:

Bio sam u 1 gardijskoj brigadi od 91,,u mirovini sam profesionalnoj,,ali me interesira gdje mogu zatražiti ratni put da mi ga daju da ga imam kod sebe i dali je to moguće,,ako ti zatreba u neko dogledno vrijeme da ga imam kod sebe?

Hvala

 

Poštovani! Otišo sam u mirovinu 2000.isto zbog prof.nespos.

Sječam se da mi je oko 2004.god.trebao ratni put,a na traženje HZMO-a iz razloga što sam podnio zahtjev za obnovu postupka.Ratni put dobio od nadležne PU,odnio u HZMO kojom prilikom su mi isti izjavili da su več dobili službenim putem ratni put od nadležne PU.( samo su usporedili dokumentaciju)Ja sam ratni put zadržao za sebe i sada ga imam.

Stoga sam mišljenja,obzirom da si u mirovini da se slobodno možeš javiti u nadležni HZMO svoje Županije ili Ured državne uprave na Županiji prebivališta i zatražiti ratni put (normalno pismenim putem uz povratnicu).

I to je to!

Sretno! :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Moje pitanje je o tzv. objedinjavanju ratnog puta o kojem sam čuo.Imam službeni ratni put MUP-a (pričuvni sastav) iz 2005g. i od MORH-a. Isto tako posjedujem nadopune ratnih puteva potpisane od neposrednih zapovjednika i ovjerene kod javnog bilježnika (tri ratna puta iz 2005.g.).Jedna nadopuna iz MUP-a i dvije od MORH-a (dvije vojne pošte).

Da li te nadopune (ovjerene preslike) treba slati u MUP, odnosno MORH, i ako sadf nije kasno za to na koju adresu treba poslati?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija