Jump to content

prodaja software-a za pametne telefone


zilapila

Preporučene objave

Pozdrav svima,

Bavim se izradom aplikacija za android mobilne uređaje..Preko internet stranice prodajem iste aplikacije, kupci ih plaćaju preko paypal-a koji je povezan na moj žiro račun..

Zanima me moram li ja kao fizička osoba platiti neki porez ili slično za uplate koje primim preko paypal usluge?

Hvala unaprijed...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

morate zadovoljiti minimalno tehničke uvjete trgovine na malo na daljinu i elektroničku trgovinu sukladno odredbama Zakona o trgovini, Zakona o zaštiti potrošača, Zakona o elektroničkoj trgovini.

 

obvezno se morate prijaviti RPO - registar obveznika poreza na dohodak sukladno odredbama članka 62. Zakona o poreza na dohodak je se bavite samostalnom djelatnošću temeljem poslovnih knjiga ili paušalno. morate izdavati račune. ako već imate isporuke ne možete se retrogradno prijaviti u sustav PDV-a, tek od naredne godine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo još jedno pitanje u vezi ovoga, ukoliko bi ja surađivao sa trećom stranom(proxijem budući da hrvatska još nije u listi zemalja koje mogu prodavati aplikacije na android marketu) koji bi za mene objavljivao i prodavao aplikacije na android marketu i meni uplaćivao zaradu (umanjenu za njegovu proviziju) na paypal, dali bi u tom slučaju ja bio podložan plaćanju poreza? Dakle to bi bile obične uplate na moj paypal račun? :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zilapila je napisao:

Evo još jedno pitanje u vezi ovoga, ukoliko bi ja surađivao sa trećom stranom(proxijem budući da hrvatska još nije u listi zemalja koje mogu prodavati aplikacije na android marketu) koji bi za mene objavljivao i prodavao aplikacije na android marketu i meni uplaćivao zaradu (umanjenu za njegovu proviziju) na paypal, dali bi u tom slučaju ja bio podložan plaćanju poreza? Dakle to bi bile obične uplate na moj paypal račun? :misli:

 

neovisno o načinu naplate u Hrvatskoj ili u inozemstvu dužne ste plaćati porez

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija