Jump to content

hitno !! molim pomoć !!


demetra

Preporučene objave

poštovani, molim vas za pomoć, naime jučer mi je uručen otkaz nakon 11 godina rada u firmi, u šoku sam jer to ni u kojem slučaju nisam očekivala s obzirom na to da ništa nije upućivalo na to... posao sam obavljala s 2 kolegice koje su ostale raditi i dalje, znači - ja sam jedina otpuštena, međutim ja imam 11 godina staža, a druga kolegica 3 i ona je ostala raditi. znam da sam trebala imati prednost pred njom za ostanak s toga vas molim da mi kažete koja su moja prava i mogućnosti, što mi je činiti ?? da li ustati tužbom protiv poslodavca i isplati li mi se to ?? unaprijed hvala....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

demetra je napisao:

poštovani, molim vas za pomoć, naime jučer mi je uručen otkaz nakon 11 godina rada u firmi, u šoku sam jer to ni u kojem slučaju nisam očekivala s obzirom na to da ništa nije upućivalo na to... posao sam obavljala s 2 kolegice koje su ostale raditi i dalje, znači - ja sam jedina otpuštena, međutim ja imam 11 godina staža, a druga kolegica 3 i ona je ostala raditi. znam da sam trebala imati prednost pred njom za ostanak s toga vas molim da mi kažete koja su moja prava i mogućnosti, što mi je činiti ?? da li ustati tužbom protiv poslodavca i isplati li mi se to ?? unaprijed hvala....

 

Jeste li dobili pismeni otkaz? Koju vrstu otkaza ste dobili?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

demetra je napisao:

jesam, piše da mi je otkazan ugovor o radu zbog nedostatka poslova i prestankom potrebe za obavljanjem rada na mome radnom mjestu.

 

Trebate podnijeti zahtjev za zaštitu prava radnika.

 

U svakom slučaju imate pravo na otpremninu.

 

Za više infromacija me možete kontaktirati na privatni mail.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala vam, recite mi samo još da li taj zahtjev šaljem kao obični dopis poslodavcu u kojem navodim na koji način je povrijedio moja prava ( nisam se susretala s tim ) i što ako poslodavac u tom narednih nekoliko dana otpusti moju kolegicu s manjim stažom ?? Ja i dalje mislim ići do kraja, boli me način na koji me se poslije toliko godina riješio....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija