Jump to content

Gdje i kako provjeriti transparentnost izbora popisivača????


Ponosni-otac

Preporučene objave

Poštovani,

 

može li mi netko reći na koji način se vršio odabir popisivača? Navodno,najprije su prijave najprije išle na optičko čitanje. Zatim se trebalo birati na osnovi nekoliko uvjeta. E sad mene zanima tko je birao nakon optičkog čitanja? U našoj općini je bilo 24 kandidata,primili su 4 a ja sam navodno peti. Troje je iz istog mjesta (iz kojeg je i načelnik i bivši predsjednik udruženja obrtnika grada Zagreba) a jedan iz susjednog (iz kojeg je pročelnik,samo ne znam točno čega,u gradu Zagrebu). Osobno poznajem dvoje popisivača,to su dečki,neoženjeni,bez djece i žive s roditeljima. Ja sam nezaposlen,moja trudna supruga također,živimo kao podstanari i već imamo troje djece. Ako sam prošao optički uređaj a jesam ako sam peti,ne bih li trebao imati neku prednost??? Na koji način da saznam kako su se birali popisivači i otklonim svoje,prilično uvjerljive,sumnje?

 

 

Lijep pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da se tu jednostavno ništa ne može! Kome se žaliti- istim ljudima koji su i birali kontrolore i popisivače!? ;-) Za kontrolore su birani ljudi koji imaju nekretnine koje daju prilične prihode, nezaposleni bez obitelji koje uzdržavaju zaposleni roditelji....dakle, imovinskog cenzusa nije bilo, iako se po mom mišljenju i to trebalo gledati. Nikoga nije briga što je Vama ta eventualna zarada značila barem malo olakšanje prilično teške materijalne situacije,a nekom drugom džeparac za izlaske. Popisi su se unaprijed sastavljali u Županijama, pa ako niste tamo imali vezu da Vas netko ubaci, svo to kao bitno skeniranje rukopisa, blamaže po TVu o prednostima pri odabiru.... sve je to igrokaz za šire mase! Kao i za sve u našoj državi- bitno je imati pravu vezu na pravom mjestu!! Meni se čini da cijeli taj izbor nije ni smišljen na način da se provede transparentno,već da se olakša zapošljavanje podobnih rođaka i prijatelja. :-x

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Žalosno je to da ljudi koji su u nepovoljnoj situaciji nisu nimalo zaštićeni,pa čak ni ravnopravni....No,pošto sam navikao boriti se sa "vjetrenjačama" i sustavom koji mi je i napravio da sam jedva u stanju prehraniti obitelj,nastavit ću se bavit time. Makar morao u medije ako nađem nešto nezakonito. Sreća u nesreći,danas sam dobio poziv jednog prijatelja za posao na građevini...naravno,na crno.....ali,bar će biti koja kuna!

 

LP :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I u našoj Županiji se odgovorni kunu da nije bilo "po babi i stričevima", ali popisi su objavljeni samo na internetu, a u lokalnim novinama ih nema. Ne bih ulazila u to zbog čega. Isto tako, ako pregledaš te popise, možeš naići na zanimljiva imena (kčerka saborskog zastupnika...), ali ispada da je ona nezaposlena osoba koja ima ljepši rukopis od svih ostalih koji nisu primljeni. A kako da sad ti dokažeš da to nije tako? Dolazimo do korupcije.Znam taj osjećaj bespomoćnosti prema nepravdi, ali kod nas ti se kaže: "svaka rit dojde na šekret", pa bude valjda i njihova. Sretno na fušu, i pazi da te Popijač ne čopi, jer znaš - mi koji fušarimo da bi imali za kruh smo doveli Hrvatsku u stanje u kojem je danas! :place:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija