Jump to content

oslobođenje poreza po darovnom ugovoru od strica i bake


dankozg

Preporučene objave

Molim da netko odgovori :

 

Darovnim ugovorom dobio sam nekrentninu od bake i strica - koji su dva suvlasnika na toj jednoj nekretnini.

 

Zanima me da li sam oslobođen plačanja poreza na promet od bake i strica ili samo bake ?

 

I drugo pitanje :

ako sam npr.oslobođen plač.poreza samo od bake kao darovatelja mogu li tražiti oslobošenje i na strica s obzirom da mi je prva nekretnina.. (ako se ne varam za prvu nekretninu ne plača se za 50m2 - za jednu osobu..)

 

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sukladno odredbi članka 13 točka 1. Zakona o porezu na promet nekretnina, vi ste oslobođeni plaćanja poreza na promet nekretnina za dio nekretnine primljen na dar od vaše bake jer ste njen potomak. Nažalost, oslobođenje se ne odnosi i dio nekretnine koju se primili na dar od strica. Ne možete biti oslobođeni plaćanja poreza na promet nekretnina na stričevu darovnicu, zbog što vam je to prva nekretnina s kojom rješavate stambeno pitanje, jer se to oslobođenje odnosi stjecanje prve nekretnine temeljem ugovora o kupoprodaji. Ovo proizlazi iz odredbe članka 11.a stavak 1. Zakona.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija